Культура Суспільство

Дивовижні мости – це потрібно бачити!

Шукати щось незвичайне навіть у найпростішому, можна! Як не дивно,  але нащо тільки не здатна людська фантазія, а також вибрики природи, аби створити щось унікальне, таке що приверне до себе увагу. У будь-якому місті можна знайти архітектурні об’єкти, які не тільки захоплюючі, але і функціональні. Про це пише topvoyager.com 

З усіх існуючих у світі дивовижних технічних досягнень найбільш вражаючими є мости. Просто вражає, що люди здатні будувати масивні підвісні дороги над землею і водою. Пропонуємо вам подивитися на самі унікальні мости по всьому світу.

Круговий міст Лагуна Гарсон, Уругвай

Цей унікальний кільцевий  міст, який знаходиться над Уругвайського затокою Гарсон, був побудований для заміни набагато меншого моста, по якому відразу могли проїхати тільки дві машини. А по новому мосту можуть проїхати 1000 автомобілів! До того ж, круговий дизайн змушує водіїв їхати повільніше і насолоджуватися приголомшливим видом.

«Міст з двома вітрилами», Англія

Цей розвідний міст проходить над каналом в Дорсеті, Англія. Його особливість – дві трикутні ферми, які  повністю підняті в той час коли  проходять  судна.  Сама споруда нагадує  вітрила для яхт.

Ешіма Охаси, Японія

Цей бетонний міст, більше схожий на американські гірки. Воно проходить через озеро Накаумі в Японії,  з’єднує міста Мацуе і Сакай-Мінато. Вся структура фактично складається з однієї гігантської частини, так що кораблі спокійно можуть проходити під нею.

Міст Дракона, В’єтнам

З давніх часів дракони є символом влади і удачі по всій Азії.  Це доводить  і міст у В’єтнамі. Він прокладений над річкою Хань, і кожної суботи та неділі ввечері сталевий дракон буквально дихає вогнем. Глядачі у захваті!

Міст-острів над річкою Мур, Австрія

Ця незвичайна структура зі сталі та скла з’єднує два береги річки Мур в Австрії. Але це набагато більше, ніж просто міст: тут є плаваюче кафе, дитячий ігровий майданчик і амфітеатр, де проводяться різні заходи.

Міст який згортається, Англія

Ця  захоплююча  архітектурна споруда складається з восьми трикутних секцій, зроблених таким чином, що міст буквально згортається, щоб судна могли пройти під ним. А потім він розгортається, щоб знову створити пішохідну доріжку.

Міст Лего, Німеччина

Всі пам’ятають дитячий конструктор LEGO. А ось в Німеччині є міст, який виглядає так  ніби його зібрали з дитячого конструктора. Природно, що міст складається з бетонних блоків, які пофарбовані, немов це гігантська пластикова іграшка.

Живі мости з коріння в Індії

У штаті Мегхалая, Індія, є дерева, коріння яких виросли настільки незвичайно, що створили природні підвісні мости. Місцеві жителі ретельно укладають коріння, щоб вони росли з одного берега на інший. Процес може тривати більше десяти років.

Міст «Фонтан веселки», Південна Корея

 

Міст Банпо в Сеулі, Південна Корея, проходить через річку Ханган. Глядачі щодня спостерігають дивовижне видовище: міст викидає 380 струменів води, а це – 190 тонн на хвилину. Додайте сюди чарівне підсвічування, і ви точно запам’ятаєте це надовго!

Підйомний міст Слауерхоф, Нідерланди

Цей дивний міст виглядає так, як ніби він пече млинці. Два величезних гідравлічних циліндра дозволяють цьому рухомому мосту підніматися і опускатися протягом дня, щоб забезпечити суднам безпечний прохід.

Міст Мойсея, Нідерланди

Цей затонулий міст названий на честь біблійного  героя Мойсея, який перейшов Червоне море. Споруду не видний здалеку, тому що земля і вода підходять до його краю. Ну а людям, що проходять  по мосту, здається, що вони пробираються крізь воду.

Пішохідний міст «Хвилі Хендерсона», Сінгапур

Це найвищий пішохідний міст в Сінгапурі. Хвилясті вигнуті «ребра» плавно переходять в навіс, що захищає пішоходів від негоди. Щоночі це диво  висвітлюється світлодіодними лампами.

Міст Міленіум в Гейтсхеді, Англія

 

Цей міст для пішоходів і велосипедистів став орієнтиром для північного сходу Англії. Він складається з двох масивних арок, які повертаються таким чином, щоб по річці могли проходити судна.

Ересуннський міст, Швеція і Данія

Цей конструкція складається з трьох частин – моста, штучного острова і тунелю. Це допомогло зробити реальністю подорож між континентальною Європою і Швецією без пересадок.

Фолкеркське Колесо, Шотландія 

 

Ця структура є єдиним обертовим човновим підйомником в світі і з’єднує два великих канали в центральній Шотландії. Величезні колеса піднімають човна майже на 24 метри. Щоб дістатися до іншого каналу, суду повинні пройти через пару шлюзів.

Міст «Пітон», Нідерланди

 

У 2002 році цей незвичайний міст у вигляді змії в Амстердамі, який проходить над каналом між Споренбург і островом Борнео, виграв Міжнародну премію. І  це очевидно, чому!

Міст Октавіо Фріас де Олівейра, Бразилія

Цей міст в Сан-Паулу, Бразилія, був побудований над річкою Пінхейрос. Кожного грудня на ванти вішаються вогні, які створюють приголомшливі колірні ефекти,  що  дуже нагадують величезну різдвяну ялинку.

Природний міст, Кентуккі

Цей приголомшливий природний міст з піщанику, який простояв тисячі років. Він  надзвичайно популярний серед туристів. А деякі геологи навіть припускають, що йому більше мільйона років!