Суспільство

“Джинсові інвестиції” – на що дійсно варто витрачати кошти?

Згідно з дослідженнями, проведеними науковцями в університеті Сан-Франциско, люди, які вкладають свої гроші у здобуття нового досвіду, набагато щасливіші за тих, хто купує матеріальні речі. Пише на сторінках «Студвею»  блогер Анастасія Мурга.

Першочергові витрати

Звичайно, більшість із нас витрачають свої тяжко зароблені кошти на речі першої необхідності: їжа, одяг, взуття… Ми купуємо їх, тому що вони матеріальні, до них можна доторкнутися, з легкістю потримати в руках або навіть приміряти.

Дослідження, проведені в університеті Сан-Франциско, показали, що ми бережемо наші спогади набагато довше, ніж ті матеріальні речі, які купуємо. Лише задумайся, що ти пам’ятатимеш через кілька десятиліть: ту тижневу мандрівку автостопом ще досі незвіданими країнами чи ті брендові джинси, які ти придбав, вистоявши 3-годинну чергу? Звичайно, що перше.

Щастя в очікуванні

Очікування нового досвіду (наприклад, черга в театрі на прем’єру вистави) робить людей щасливішими, ніж черга на покупку якихось речей. Справа в тому, що перші з них, стоячи в черзі, знають, що отримають незабутній досвід, повний неймовірних вражень та емоцій, якими можуть поділитися з іншими. А от, купуючи матеріальні речі, ми відчуваємо якусь порожнечу, тому що то ‒ всього-на-всього якісь банальні речі, якими користується кожен у своєму житті і які через кілька років ти заміниш на новіші.

Вчитися заощаджувати

Зараз дуже часто можна помітити відчайдушних юних мандрівників, які довше тижня не засиджуються на одному місці. Хтось думає: «Везунчики!», хтось дивується, звідки в них гроші на мандри. Але ніхто не задумується, що ті люди, можливо, 5 років заощаджували, вимріювали і детально планували свою поїздку, аби здобути новий неоціненний досвід. Таке заощадження замість постійного витрачання грошей на алкоголь чи інші дрібниці, які так подобаються молодим людям, ‒ то своєрідна ознака зрілості у сучасному світі.

Оскільки припинити купувати матеріальне неможливо, то потрібно вчитися концентруватися на речах, у деякій мірі важливіших. Адже щастя не вимірюється тою кількістю стильних та сучасних дрібниць, які ти маєш. Щастя базується на здобутті нового досвіду, який дарують нам нові мандрівки, на людях, яких ти зустрічаєш під час подорожей, та рідних, котрі зі щирим захватом слухатимуть кожне твоє слово та спостерігатимуть за твоїми очима, повними щасливих вогників, від пережитих почуттів. Живи, відкривай нові горизонти і витрачай свої гроші мудро, аби в старості пригадати всі ті божевільні пригоди і зрозуміти, що це життя минуло не дарма!