Суспільство

Де і за скільки можна обрати зелену красуню?

У повітрі витає аромат свята. Думаю, що майже кожен житель нашої області вже зробив перші кроки до відзначення новорічно-різдвяних свят. Є ті які в перший день купили собі ялиночку, але…  мабуть залишилася ще ті хто бажає придбати зелену красуню в свою оселю (майже в останній момент). Тому щоб вам багато не доводилося “бігати” в пошуках ароматної красуні, ось невеликий список місць:   

Так, на ринку бiля «Бiлочки» ялинки станом на ранок понеділка, 17 грудня, все ще не продавали.

У “Новому” районi, на базарчику навпроти ТЦ “Токiо”, поки що ялинки можна придбати  тiльки в одного продавця. Це зiбранi iз гiлок ялиночки: меншi вартують 50 грн, бiльшi – 100 грн.

 
 

Дещо різноманітніший вибір уже є на площi Корятовича, а саме – на перетинi Корятовича i Фединця. Тут уже продають першi ялинки – зiбранi iз гiлочок. Одна така ялинка, придбана у центральній частині міста, коштуватиме вiд 100 до 500 грн, залежно вiд розмiру.

 
 

Найбiльший вибiр ялинок в Ужгороді наразi на П’яному базарi: там можна знайти ялинку на будь-який смак та рiст: великi (500-600 грн.), середнi (200-300 грн.), маленькi (вiд 60 до 150 грн.).

 
 
 
 
 
 
 
 

Окрiм того, ялинки придбати можна i на паркiнгу бiля ТЦ “Дастор”.

Висота ялинок тут починається вiд 1.5 метра, цiна – вiд 850 грн. Усi дерева вирощенi за європейськими стандартами, завезенi в Ужгород із плантацiй Чехiї та Данiї. Кожну ялинку  запаковують у спецiальну сiтку для зручного транспортування. Можна придбати також пiдставку, яка коштує 250 грн.

 
 
 
 
 
 
 
 

Крiм того, уже третiй рiк поспiль на Закарпаттi практикують оренду ялинок у горщиках – ви берете таку ялинку, прикрашаєте, а пiсля свят повертаєте ялинку у лiсове господарство.  У Закарпатському обласному управлiннi лiсомисливського господарства журналiсту 0312.uaповiдомили, що цього року орендувати такi ялинки можна тiльки у Великобичкiському лiсомисливському господарствi (Рахiвщина) – це єдине лiсництво у Закарпатськiй областi, в якому практикують вирощування новорiчних ялинок у горщиках. Там пiдготували 50 таких ялинок. Середня вартiсть такої ялинки у горщику висотою 1м – 600 грн. 

 Відзначимо також, що Закарпатське обласне управлiння лiсомисливського господарства повiдомляє, що лiсiвники до свят пiдготували 21 тисячу ялинок. Детальнiше можна переглянути у їхнiй iнфографiцi:
 
 

Нагадуємо, закарпатські лісівники наголошують, що купувати ялинку слід тільки з спеціальним чіпом, який можна перевірити навіть на смартфоні. Він містить унікальний код, по якому, через мережу інтернет, покупець може дізнатись про походження придбаної новорічної ялинки.

Джерело: https://www.0312.ua/