Суспільство

Деякі факти про медицину в Голландії

В Україні почалася медична реформа. Про її плюси та недоліки саме для нашої країни говорити ще зарано. А ось подивитися. як це працює в інших країнах саме час! 

Анна Пікулик вже впродовж 4-х років проживає в Голландії та встигла познайомитися з місцевою медициною.

 

До лікаря з застудою ніхто не йде. Всі “експати” (ті хто переїхав до Голландії з інших країн) знають, що голландські лікарі “ трохи пофігісти”, тобто більшість з них підтримує теорію, що людський організм сам себе може вилікувати. Тому медикаментозне втручання не потрібне (тільки в дуже серйозних випадках і хворобах).

 

В Голландії є такий магазин, який називається “Етос”.

Там здебільшого продається косметика і легкі медикаменти (вітаміни, сиропи, від застуди, засоби від різного виду болі…ну і парацетамол, який є королем медичних засобів! Голландці його застосовують до всього. В тебе щось болить — випий таблетку парацетамолу, ти захворів – випий таблетку парацетамолу, прийшов до лікаря і лікар теж порадив тобі таблеточку парацетамолу і чайок попити.

 

Якщо це не допомогло, то місцеві записуються на візит до певного лікаря. І тут починається найцікавіше. Як записатися до потрібного вам лікаря? Ти не йдеш у великий госпіталь, вони тебе не приймуть без “направлення” від твого сімейного лікаря!

 

А до сімейного лікаря теж не так легко потрапити. Завжди потрібно дзвонити заздалегідь і домовлятися з їх регістратурою про час і день зустрічі. Таким чином, ви повинні спочатку потрапити на візит до сімейного лікаря, а вже потім він дасть вам направлення до іншого лікаря згідно з вашою патологією (гінеколог, нефролог, ЛОР і т.д.)

Коли дата и час вибраний, просто приходиш на назначену годину. Інколи лікар запізниться, ну почекаєш 10 хвилин, нічого не станеться.

Після прийому адміністрація лікарні направляє рахунок в страхову компанію. За весь час ні разу не отримувала повідомлень від страхової компанії. Тобто, все сплачено з кишені страхової компанії. Якщо у вас немає змоги прийти на візит, ви можете лишень домовитися про телефонний дзвінок із сімейним лікарем для отримання консультації.

 

Дзвінок в лікарню це теж саме, що дзвонити до будь-якого іншого  голландського абоненту. Дивлячись який тарифний план підключений в твоєму телефоні.

Можна дзвонити з 8:00 до 17:00, коли я набираю номер лікаря в інший час, автовідповідач говорить: “ми  вже зачинені, якщо вам потрібна невідкладна допомога, то телефонуйте в головну лікарню по відповідному номеру.” Коли ти телефонуєш до лікаря, ти ніколи не розмовляєш з самим лікарем, ти завжди розмовляєш з ресепшином — асистентом.

МедПросвіта

Залишити коментар