Цей день в історії

Деякі факти з життя Мігеля де Сервантеса

Ім’я цього письменника відоме багатьом нам з дитинства.

Мігель де Сервантес народився 29 вересня 1547 року у містечку Алькала поблизу Мадрида в багатодітній родині збіднілих дворян. Його батько був перукарем і підробляв вправлянням кісток та іншими дрібними медичними послугами, часто переїжджаючи з міста до міста в пошуках заробітку. У 1570 році Мігель найнявся до полку іспанської морської піхоти в Неаполі, з яким наступного року на борту корабля “Маркіз” брав участь в битві з османським флотом біля Лепанто в Іонічному морі, де отримав важке поранення.

Повертаючись до Іспанії по завершенні служби в 1575 році, він разом з братом потрапив у полон до алжирських піратів, де пробув п’ять років, допоки 10 жовтня 1580 року не був викуплений родичами при посередництві ченців з ордену Пресвятої Трійці. Заради заробітків, Сервантес, який у полоні пошкодив руку, виконував дрібні доручення при дворі короля Філіпа II, працював агентом по закупівлях для іспанського флоту та збирачем податків.

12 грудня 1584 року 37-річний Сервантес одружився на 19-річній дворянці з міста Есківіас Каталіні Паласіос де Саласар, за якою було невелике придане. Наступного року він надрукувува свою першу новелу “Галатея”, котра як і наступні його твори цього періоду не користувались попитом.

У 1605 році у Мадриді вийшов друком роман Сервантеса “Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі”. Написаний як пародія на рицарські роани, він приніс автору славу і визнання, за рік був чотири рази перевиданий та перекладений португальською і французькою, проте не покращив його матеріальних статків. Продовжуючи писати новели, п’єси та вірші, у 1615 році Сервантес опублікував другу частину цієї книги, створену з метою дезавуювання підробкуи виданої рік перед тим анонімним автором під назвою “Дон Кіхот із Авельянеди”.

Помер Мігель Сервантес 22 квітня 1616 року у Мадриді у віці 68 років від діабету, що виник в результаті цирозу печінки, так і не розрахувавшись із боргами батьків за його викуп з алжирського полону. Поховали Сервантеса у місцевому монастирі ордену Пресвятої Трійці, ченцем якого він став незадовго до смерті. Могила Сервантеса була втрачена у 1673 році під час будівництва церкви на місці старої каплиці і його останки вдалось знайти і перепоховати лише два роки тому.

Цей день в історії