Суспільство

Деякі нюанси підписання декларації з сімейним лікарем

З моменту прийняття медичної реформи минуло вже майже півроку. Згідно одного з її положень, настає час обирати сімейного лікаря, педіатра чи терапевта.

У квітні розпочнеться національна кампанія з вибору лікаря – кожен українець зможе обрати собі сімейного лікаря (дорослі та діти), терапевта (дорослі) та педіатра (діти) й підписати з ним декларацію. Даний процес не прив’язує вас до місця реєстрації.

“Якщо ви вже маєте лікаря, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли та довіряєте, просто підпишіть з ним декларацію.
Якщо лікар, який вів вас до початку кампанії з вибору лікарів, не влаштовує, саме час знайти того, кому ви готові довірити своє здоров’я”, – наголошує Уляна Супрун на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити лікаря. Чим раніше ви почнете шукати свого лікаря – тим більшим буде у вас вибір та впевненість, що саме цей лікар вам підходить.

Попередньо планується, що

  • один сімейний лікар може підписати декларацію з 1800 пацієнтами;
  • один лікар-терапевт з 2000 пацієнтами;
  • один лікар-педіатр – 900 пацієнтами.

Лікар первинної допомоги обстежує пацієнта та призначає необхідні аналізи, забір більшості з яких буде проводитися одразу в амбулаторії. На основі отриманої інформації він приймає рішення про лікування. За потреби лікар дає направлення до профільних спеціалістів.

В його обов’язки входитиме:

  • Профілактика захворювань у груп ризику.
  • Вакцинація.
  • Видача медичних довідок та лікарняних листків.
  • Видача рецептів за програмою відшкодування вартості ліків “Доступні ліки”, у тому числі рецепти на ліки для хронічних хворих.
  • Планування візитів телефоном, згодом – онлайн.

Коли ваш лікар знаходиться у відпустці чи на лікарняному, заклад первинної медичної допомоги або сам лікар, якщо це приватна практика, забезпечує на цей час заміну. Якщо ви знаходитеся у чужому місті, і вам необхідна первинна медична допомога, можна звернутися до найближчого чергового центру первинної допомоги.

Залишити коментар