Суспільство

Деякі нюанси прозорості процесу реформування в Україні

В процесі проведення реформ в Україні ледь не на першому місці стоїть боротьба з корупцією, що неминуче зачіпає і судову гілку влади.

Як відомо, зараз триває процес відбору суддів до Верховного Суду України.

Для того, щоб він пройшов максимально прозоро, потрібно:

1. Передбачити в Регламенті ВККС персональне голосування членів комісії щодо подолання висновків Громадської ради доброчесності на її пленарному засіданні й оприлюднення цих результатів.

2. Виставити бали за результатом співбесіди до пленарного засідання комісії, оприлюднити рейтинг кандидатів заздалегідь до пленарного засідання.

3. Оприлюднити методологію виставляння балів, вже виставлені бали (загальні і від кожного члена колегії ВККС) і рейтинг кандидатів до пленарного засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Критики такої позиції посилаються на те, що рівень прозорості і так безпрецедентний. Чого варті лишень онлайн-трансляції співбесід. Це правда. Вони ведуться, і там також можна побачити чимало цікавого. Але безпрецедентний не означає достатній. Не забуваймо, що безпрецедентним є також рівень корупції і кругової поруки в судовій системі. І перебіг конкурсу дав уже чимало приводів для занепокоєння.

Реанімаційний пакет реформ