Суспільство

“Деякі медзаклади змінюватимуть свій профіль” – П. Ковтонюк

Для медичних закладів настає нова ера. Пацієнти отримають право вибору, куди їм звертатися за необхідною допомогою, а отже, і фінансування йтиме за пацієнтами.

Керівництво Міністерства охорони здоров’я вважає, що конкуренція дозволить виявити слабкі медичні установи, які для оптимізації витрат державних коштів буде рекомендовано перепрофілювати у реабілітаційні центри чи хоспіси.

“Лікарні можуть стати підприємствами, які самостійно будуть розподіляти кошти. Будуть рахувати, які послуги надали пацієнтам та виставлятимуть рахунок державі. Як і раніше, медичними установами будуть володіти громади”, — повідомляє заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Самостійно МОЗ не буде закривати чи змінювати профіль медичних закладів. Через Національну службу здоров’я України та звіти лікарів через електронну систему охорони здоров’я eHealth відслідковуватиметься навантаження та надаватись фінансування в тій кількості, в якій заклад надав населенню медичних послуг. При цьому, витрати на комунальні послуги та підтримка життєздатності закладу буде на місцевій владі.

Якщо заклад не може себе забезпечити за кошти, отримані за надані послуги, а район не має достатніх коштів для сплати комунальних послуг за свій медзаклад, його буде рекомендовано перепрофілювати в менш фінансово-затратний формат медичної установи, а пацієнтів направити в більш ефективну та забезпечений медзаклад.