Суспільство

Деяким українцям спростять умови працевлаштування в Польщі

Українці нерідко їдуть до сусідніх країн на заробітки. А дехто і на постійну роботу. Адже наші спеціалісти користуються значним попитом.

Уряд Польщі планує спростити можливості працевлаштування для лікарів з України. Там відчувається брак медиків.

“Ми розглядаємо можливість застосувати німецький підхід до надання іноземним лікарям ліцензій, щоб вони могли практикувати на визначеному робочому місці”, – повідомила речниця Міністерства охорони зборов’я Польщі Мілена Заславська.

Наразі медики з інших країн, окрім ЄС, мають підтвердити диплом в Польщі, закрити різницю в освіті та здати іспити на знання медичної термінології польською мовою, а також на право на роботу в Польщі. Саме ці вимоги й планує спростити уряд Польщі.

Польські лікарі незадоволені рівнем оплати їхньої праці. Після трьохтижневої акції протесту молодих лікарів, 19 жовтня уряд Польщі оголосив значне збільшення витрат на охорону здоров’я. Під час акції протесту декілька десятків молодих лікарів розпочали голодування в дитячій лікарні в Варшаві. Згодом до них приєднались протестувальники в Щецині та Лодзі. Вони вимагають збільшення бюджету охорони здоров’я до 6,8% ВВП до 2021 року з теперішніх 4,7%.

Зараз там працюють 1137 іноземних лікарів, включаючи 306 з України, 139 з Білорусі та 81 з Німеччини.

Цензор