Економіка

Дещо про взаємозв’язок кількості вихідних з розвитком економіки

В календарі українця відмічено понад десяток днів, які мають статус державного вихідного. Це багато чи мало?

В цілому в Україні кількість святкових вихідних днів не надто велика – 11. Це не тільки значно нижче ніж у лідерів за цим показником – Камбоджі (27) і Шрі Ланки (25), а й менше ніж у деяких країн Європейського союзу та СНД.

Проблема зазвичай полягає у формальній кількості вихідних та в загальному ставленні працівників до робочого часу.

В Україні для багатьох колективів, як на державних так і приватних підприємствах, є нормою святкувати “загальні” свята (Новий рік, Великдень) в робочий час. Формально, ці дні не враховуються як вихідні, – зазначає Головний експерт Департаменту грошово-кредитної політики і економічного аналізу Національного банку України, член Редколегії VoxUkraine Олександр Жолудь.

І навіть якщо святкові дні групують з подальшим відпрацюванням по суботах, то навіть в цьому випадку зазвичай робочим є не цілий день. Одним словом в реальності свята не обмежуються виключно вихідним.

1, Багато підприємств працюють безперервно. Наприклад, пожежна служба працює в усі дні.

2, Коли люди відпочивають, вони часто користуються послугами компаній – ходять у кінотеатри, відвідують виставки, концерти. У цьому сегменті вихідні – час основних доходів. Більш того, заради можливості розважатися у вихідні люди працюють в будні. Тому якщо прибрати вихідні, продуктивність може впасти.