Політика Суспільство

Децентралізація: скільки на Закарпатті створено ОТГ?

Сьогодні, 4 серпня, у Закарпатському відокремленому підрозділі Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбулася прес-конференція стосовно процесу децентралізації у Закарпатській області.

Модератором виступив директор Закарпатського відокремленого підрозділу Установи ЦРМС – Іван Дем’янчук, який проаналізував та порівняв актуальну ситуацію впровадження децентралізаційної реформи.

У краї на сьогодні утворено 5 об’єднаних територіальних громад. Перші ОТГ  на Закарпатті були створені у 2015-му році – це Тячівська та Вільховецька. На розвиток їхньої інфраструктури держава виділила 15 млн грн, що допомогло реалізувати 18 проектів, які охопили будівництво, реконструкцію освітніх та медичних закладів, освітлення вулиць тощо. В кінці 2016-го у Свалявському районі утворено Полянську ОТГ, а весною цьогоріч відбулися вибори голів та депутатів місцевих рад в Перечинській та Іршавській міських ОТГ. На рішення ЦВК щодо призначення перших виборів очікує Баранинська об’єднана територіальна громада. Уже 75 тисяч закарпатців проживає в ОТГ.

«Скоро постане питання, що треба робити з районними радами. Якщо в районі всі села і міста будуть входити в об’єднані територіальні громади, то чи будуть необхідні тоді райради, – коментує директор Закарпатського відокремленого підрозділу Установи ЦРМС Іван Дем’янчук. – Ми працюємо над стратегіями розвитку об’єднаних територіальних громад, ділимо свій робочий час на три частини, надаємо консультації про потенційно створені ОТГ. Другий напрям – це популяризація кращої практики і третя – це навчальні поїздки, семінари, форуми, конференції».

В Україні створено 576 ОТГ. Зараз спостерігається тенденціє швидкого їх збільшення. Найбільш фінансово спроможними об’єднаними територіальними громадами є ті, чисельність яких понад 5 тис осіб. Виняток становлять громади з невеликою чисельністю населення, на територіях яких розміщені підприємства.

Карпатський оглядач