Політика Суспільство

Децентралізація в Україні: лідери та аутсайдери адміністративної реформи (ІНФОГРАФІКА)

Трохи більше двох років мають місцеві ради для 100% об’єднання у спроможні територіальні громади. За прогнозами Міністерства регіонального розвитку, цей процес має завершитися до 2020 року.

Процес створення ОТГ розпочався у 2015 році – зі стартом реформи децентралізації – однак якщо поглянути на офіційні дані, в цілому по країні він нерівномірний.

Лідерами за кількістю створених ОТГ є Дніпропетровська, Житомирська, Тернопільській, Волинська області. Найповільніше ОТГ створюються у Закарпатській області, на Луганщині та Київщині. Відмінності обумовлені різним ставленням місцевих органів влади до процесів об’єднання, спротивом з боку окремих районних адміністрацій або міських рад через побоювання втратити робочі місця або повноваження.

Багато питань щодо розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами ОТГ, фінансового забезпечення ОТГ залишаються неврегульованими, або ж регулюються в процесі – все це гальмує процес об’єднання.

Майже за три роки реформи в Україні створено 665 ОТГ. Цільовий орієнтир  охоплення територію України ОТГ до 2020 року на 100%. За три роки реформи ОТГ охоплено 28,1% або 161,7 тис. кв. км площі України.

У порівнянні з обласними та міськими бюджетами темпи зростання власних доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад дуже динамічні. Податкові доходи ОТГ зростають швидше, ніж доходи міст.

VoxConnector

Залишити коментар