Економіка Суспільство

Держбюджет-2018! Про що слід пам’ятати головам та депутатам ОТГ?

Формування бюджету – важливий процес як для держави в цілому, так і для кожного міста чи села зокрема. Певні відмінності він має і в ОТГ, на чому наголошують експерти.

В Україні вже створено 665 об’єднаних територіальних громад. Всі вони мають законодавчі підстави та показники для формування проектів місцевих бюджетів. Про це повідомила Яніна Казюк, координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.

4 грудня 2017 року Уряд схвалив проект Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” і направив його Верховній Раді України для розгляду у другому читанні.

“Статтею 29 проекту закону передбачається, що у 2018 році встановлюються відносини між державним бюджетом та бюджетами тих об’єднаних територіальних громад, місцеві ради яких набувають повноважень за результатами перших місцевих виборів, що відбулися у 2017 році, згідно з додатком № 11 до цього законопроекту. Тобто для 299 ОТГ, у яких пройшли чи ще пройдуть перші місцеві вибори у 2017 році, передбачені міжбюджетні трансферти. Таким чином, всі 665 ОТГ мають законодавчі підстави та показники для формування проектів місцевих бюджетів”, –   повідомила Яніна Казюк.

Оскільки новоутворені ОТГ вперше складають бюджети за програмно-цільовим методом та планують видатки за новими бюджетними повноваженнями, експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ рекомендують не втрачати час та активізувати роботу щодо формування своїх бюджетів.

“Особливо звертаємо увагу на необхідність  проведення відповідних заходів в тих громадах, перші вибори в яких пройдуть 24 грудня цього року”, – зазначила експерт.

Основні вимоги щодо складання проектів місцевих бюджетів та їх затвердження передбачені нормами статей 75-77, пунктами 18, 38 Розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України.

Децентралізація

Залишити коментар