Цей день в історії

День народження Альберта Ейнштейна

Відомий всьому світу лоауреат Нобелівської премії зробив чимало відкриттів в області фізики, був професором кількох університетів, а до того ж встиг помандрувати світом.

Альберт Ейнштейн народився 14 березня 1879 року у німецькому місті Ульм в сім’ї інженера-електрика. Дитинство він провів у Німеччині, Італії та Швейцарії, де в 1900 році закінчив Федеральну вищу технічну школу (Цюріху). У 1902 році Ейнштейн отримав швейцарське громадянство і влаштувався на роботу в Бюро патентів у Берні. В 1905 році він здобув ступінь доктора наук і написав 5 теоретичних робіт, які відіграли визначну роль в розвитку сучасної фізики і принесли Альберту Ейнштейну світове визнання.

Найвизначнішою з праць цього періоду була теорія відносності, викладена в статті “До електродинаміки рухомих тіл”, в якій Ейнштейн поширив принцип відносності, встановлений для механіки ще Галілеєм, на електродинаміку і встановив, зокрема, універсальне співвідношення між масою М, енергією Е і імпульсом Р, яке лягло в основу теорії використання ядерної енергії. За роботи з квантової теорії світла в 1921 році Альберт Ейнштейн був нагороджений Нобелівською премією.

У 1909 році Ейнштейн став професором Цюріхського університету, в 1911 – Німецького університету в Празі, а з 1914 року – Берлінського університету. Цього ж року він поновив німецьке громадянство і практично закінчив роботу над загальною теорією відносності, яка була остаточно сформульована 36-літнім Ейнштейном в 1915 році. На думку багатьох вчених ця теорія є найвизначнішиою і найкрасивішою теоретичною побудовою за всю історію фізики.

Помер Альберт Ейнштейн 18 квітня 1955 року у віці 76-и років від аневризми аорти в госпіталі у Прінстоні (штат Нью-Джерсі).

Цей день в історії

Залишити коментар