Суспільство

Декілька десятків сімей ВПО житимуть в сучасному гуртожитку на Полтавщині

Для цієї категорії населення питання житла стоїть особливо гостро. Спільними зусиллями різних організацій та не без фінансової підтримки міжнародних фондів вже чимало з них змогли знайти собі комфортне житло.

У селищі Нова Галещина Козельщинського району (Полтавщина) відкрили сучасний гуртожиток для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Власне, цього разу йшлося про завершення капітального ремонту другого поверху будівлі.

Перший поверх у рамках проекту “Полтавська область для ВПО” та Програми розвитку ООН оновили ще у 2015 році, відтоді гуртожиток почали обживати вимушені переселенці. Водночас тривали ремонтні роботи на другому поверсі: було утеплено фасад усієї споруди, на другому поверсі повністю замінили електромережу, виконали сантехнічні та оздоблювальні роботи. При цьому подбали про зручності для людей з особливими потребами. Для тих, хто тут мешкатиме, закупили ліжка й матраци, шафи, кухонні плити, холодильники, пральну машину.

На умеблювання та закупівлю побутової техніки витратили майже 300 тисяч гривень. А загальна вартість реалізації проекту облаштування соціального гуртожитку для вимушених переселенців становить майже 1 мільйон 800 тисяч гривень. Левову частку цих коштів (понад 1 млн. 307 тис. грн.) виділили Євросоюз і ООН. Цю суму “доточили” грошима з бюджетів різних рівнів і невеликим внеском однієї з громадських організацій. Зрештою, колишня типова “радянська” будівля стала справді сучасним гуртожитком, у якому мешкатимуть 110 осіб.

Голос України