Цей день в історії

Дебютний концерт “Rolling Stones”

В історії існує чимало прикладів того, як дитяча дружба переростає в спільну справу в дорослому віці. Герої цієї історії так само спочатку вчилися разом, а потім виступали на одній сцені.

Мік Джаггер і Кіт Річардс були однокласниками під час навчання у початковій школі. У 1961 році вони заснували групу “Little Boy Blue and the Blue Boys”, до якої увійшов ще один їх приятель Дік Тейлор. Наступного року в клубі “Marquee” вони познайомилися із Брайаном Джонсом і Єном Стюартом, які в червні 1962 року приєдналися до групи Джаггера і Річардса. Свою першу концертну практику вони отримали в клубі “Marquee”, де група виступила 12 липня 1962 року, змінивши назву на “Rolling Stones” на честь однієї з пісень Мадді Уотерса 1950 року. Під час цього виступу в складі групи на ударних грав Мік Ейворі.

У серпні 1962 році на зміну Тоні Чепмену прийшов Чарлі Воттс і у групи з’явився постійний менеджер Ендрю Олдхем, який вирішив надати своїм підопічним імідж хуліганів на противагу “чистеньким” “The Beatles”. Наступного року за його наполяганням з групи був витіснений клавішник Стюарт, який візуально контрастував з рештою групи, а басиста Діка Тейлора змінив Білл Вайиен. У червні 1963 року на студії Decca Records “Rolling Stones” записали свій перший сингл з кавер-версією пісні Чака Беррі “Come On”.

16 квітня 1964 року група “The Rolling Stones” випустила перший дебютний альбом, який вийшов на першу позицію в UK Albums Chart а після перевидання у США – на 11 місце в в американському Billboard 200. Це дало можливість провести успішні гастролі в США, заживши слави концертних хуліганів, на виступах яких постійно травлялись бійки і дебоші, і зібрати кошти для записів власних композицій. Сингл “Tell Me” червня 1964 року став першим із серії хітів Джаггера – Річардса: “(I Can’t Get No) Satisfaction”, “Get Off of My Cloud”, “19th Nervous Breakdown”, “As Tears Go By”, “Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow?”. У 1966 році “Rolling Stones” випустили альбом “Aftermath”, в якому вперше були відсутні кавер-версії.

У 1989 році “Rolling Stones” були включені до Зали слави рок-н-ролу, а в 2004 році зайняли четверте місце в списку 50 найвидатніших виконавців усіх часів за версією журналу “Rolling Stone”. За останні 30 років жоден рейтинг найвизначніших творів рок-н-ролу не обходиться без таких альбомів групи, як “Beggars Banquet”, “Let It Bleed”, “Sticky Fingers”, “Exile On Main Street”, а пісня “Satisfaction” стала міжнародно впізнаваним символом “Rolling Stones”.

Цей день в історії