Суспільство

Дві команди з Іршавщини  виборюватимуть поїздку до Словаччини

12 лютого в Ужгороді завершився перший етап проекту проекту «Активний громадянин – ефективна влада».

Участь в ньому взяли 4 області України. 16 вчителів із Полтавської, Миколаївської, Запорізької та Закарпатської областей стали керівниками кожен у своїй школі і створили по три команди з 9 учнів.

До етапу презентацій своїх робіт дійшли 9 команд із трьох шкіл області: Хустська гімназія-інтернат, Довжанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, що на Іршавщині, а також Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 – ліцей «Лідер».

Це спільний проект зі Словаччиною. Учасники повинні були визначити проблему, яка турбує їхній населений пункт, звернутися до органів місцевого самоврядування, щоб спільними зусиллями її вирішити.

Під час презентації, яка відбулася 12 лютого, уже вибрано переможців. Ними стали два проекти від учнів Довжанської ЗОШ. Саме ці учасники поїдуть до Києва, де виборюватимуть право навідатися зі своїм проектом до Словаччини в червні.

Школярі вирішили зробити вуличний спортмайданчик. Діти своїми зусиллями облагороджували території, співпрацювали із сільською радою. Весною спортмайданчик повноцінно запрацює. Інший проект від цієї ж школи – це приміщення для розваг, для спілкування, своєрідний молодіжний простір «Довге-хаб».

Проект «Активний громадянин – ефективна влада» також діятиме і в наступному році та залучатиме більше областей.

Карпатський оглядач