Суспільство

Дві закарпатські школи мають власну патрульну поліцію

У Коритнянській ЗОШ І-ІІІ ст. та Ужгородській ЗОШ №10 ім. Дойко Габора діє шкільний патруль.  Така ініціатива допоможе покращити комунікацію поліції з громадськістю та зламати стереотипне мислення. 

Дитячу патрульну поліцію в  Коритнянській ЗОШ І-ІІІ ст. сформували ще на початку лютого, а вже з середини травня підхопив ініціативу й ужгородський освітній заклад. Планують поширити таку практику і в Мукачеві. Ужгородська міська рада також зацікавлена у запроваджені дитячої патрульної поліції й в інших школах міста. Учнів у кожній з команд патрульних близько десяти, сюди можуть потрапити школярі 6-10-их класів.

«Вони оберігають спокій та стежать за порядком на території школи. Учні мають відповідну форму. Під час перерв по двоє школярів щодня чергують. Вони активні в житті школи. Патрульних також залучають до благодійних програм, – ознайомлює Іванна Мушка, інспектор зі зв’язків з громадськістю. – Ми з ними вже їздили в різні школи-інтернат. Учні в своїх школах проводили збір іграшок для дітей. Патрульною діяльністю діти можуть займатися до закінчення школи. Це дозволяє їм займати активну позицію в житті школи, розкривати свої організаторські здібності».

Ініціатором створення стала патрульна поліція Ужгорода та Мукачева а також адміністрації шкіл. Така практика в Україні діє вперше. Самі школярі задоволені можливістю спробувати себе у ролі патрульника.

Даніела Сіладі учениця 8-о класу Коритнянської ЗОШ І-ІІІ ст. пішла в патрульну поліцію тому що загорілась бажанням. Спробувати як це слідкувати за порядком.

«Я чергую тричі на місяць. Патрульні мають бути добрими, співчутливими, стійкими, дотримуватися порядку, слухати інших» – ділиться дівчинка.

10 червня у парку Підзамковий проходив форум-фестиваль «Місто щасливих дітей», на якому відбувся запуск та представлення «Дитячої паркової поліції». Учасники шкільних патрулів у вихідні дні патрулювали територію Боздоського та Підзамкового парку разом з дорослими патрульними.

Карпатський Оглядач

патруль 4

Патруль2

Патруль