Суспільство

ДВНЗ “УжНУ” та Ужгородська міська рада підписали Меморандум про порозуміння та співпрацю

Університети вже давно перестали бути просто місцем, де отримують вищу освіту. Тут вирує бурхливе життя: проводяться різноманітні заходи, пишуться та реалізуються проекти, налагоджується тісна співпраця з ВНЗ подібного профілю за кордоном.

Проте важливою є і підтримка з боку місцевої влади, тим більше, що взаємодія між університетом та органами влади в тій чи іншій мірі відбувається постійно: студенти проходять практики, в університеті проводяться наукові конференції тощо. Однак така співпраця повинна мати і певне документальне підкріплення.

Так, сьогодні в залі засідань Вченої ради УжНУ відбулося підписання Меморандуму про порозуміння та співпрацю між найбільшим університетом краю та Ужгородською міською радою щодо виконання спільних проектів і програм розвитку. Підписання відбулося в рамках круглого столу “Університет, місто, бізнес – партнерство заради розвитку”.

В УжНУ багато працівників, податки із зарплат яких надходять до міського бюджету, студентів, котрі складають активну та ініціативну частину молоді, більшість працівників освіти, медичної сфери, підприємств, міської ради – здобували вищу освіту саме в цьому навчальному закладі. З університету надходять чимало інноваційних ідей, пропозицій щодо розвитку міста, триває співпраця в міжнародних ґрантових проектах, більшість із міст-побратимів Ужгорода мають тісні зв’язки з цим університетом.

“Ми спільно маємо працювати на імідж нашого міста й університету, щоб молодь не виїздила за кордон, могла себе гідно реалізувати тут, в Ужгороді. Від керівництва, викладачів університету залежить якість навчання, а від нас, міської влади – зручність, комфорт у місті, тобто у нас спільні цілі, спільна робота і підписання Меморандуму лише активізує, закріпить те, що вже давно склалося й працює”, – зазначив міський голова.

Незабаром відбудеться засідання Міжнародного консорціуму університетів та підписання угоди про співпрацю з одним із вищих навчальних закладів Мюнхена, яка передбачає можливість для  студентів старших курсів пройти рік стаціонарного навчання у Німеччині і практику на провідних підприємствах з умовою, що молоді люди повернуться і застосовуватимуть набуті знання в Україні.

Карпатський Оглядач