Культура Суспільство

Давайте йти в ногу з часом!

Напевно в вас буває таке можливо і не один раз на день дзвонить вас якась людина,а номер на телефоні не відображається. Ви звісно можете не брати трубку, тому що абонент може бути анонімний,  ви можете бути зайняті або в таких випадках не берете слухавку майже ніколи.

Мені дивно: чому, якщо людина подзвонив мені один раз, а я йому не відповів, він не надішле мені есемес або повідомлення в будь-якому популярному мессенджері? Може , він просто не знає про їхнє існування? Напевно, він не чув ні про WhatsApp, ні про Telegram, ні про Slack, який робить зручною життя не тільки окремих людей, але цілих компаній, і який вже називають вбивцею пошти та телефоні.
Напевно, ця людина все пропустила і тому подзвонила мені ще раз, а потім ще три рази в той же день, а потім п’ять разів на наступний. Я дуже переживав, але відповісти не міг, так як він неначе спеціально дзвонив в найнезручніший час . І я зрозумів, що в наші дні будь-який момент не є зручний для відповіді на телефонний дзвінок.
Сподіваюся, цей анонімний абонент читає ці рядки, бо тільки так я можу донести до нього свою думку. Адже телефоном я не користуюся, а мессенджерами не користується він.
Шановний абонент! Будь ласка, не дзвоніть мені, а пишіть. Є кілька причин, за якими сьогодні до мене майже неможливо додзвонитися. І не потрібно.
Я не відповідаю на дзвінок, так як я, як і ви, зайнятий, постійно зайнятий.
Те, що ви збираєтеся мені сказати по телефону, найімовірніше, не актуальніше того, чим я зараз зайнятий. На зустрічі я, на нараді, проводжу чи час зі своїми близькими, читаю чи документи, пишу чи цю статтю – я повинен зосередиться на пару годин. Але не можу, так як ви відриваєте мене несподіваними дзвінками.
Я не відповідаю на дзвінок, тому що мені зараз незручно розмовляти.
Ви вибираєте час для дзвінка, керуючись власними потребами, і навіть не замислюєтеся, чи зручно воно мені, в яких обставинах я перебуваю. Якщо ви телефонуєте «навмання», наша розмова може вийти непродуктивною. Раптом я забув і не встиг вимкнути звук телефону, і дзвінок застав мене на важливій нараді, на похоронах, в театрі під час трагічної паузи. І тут задзвонить телефон. Так і інфаркт може статися, ви вб’єте мене!
Я не відповідаю на дзвінок, тому що мій розклад зберігається на смартфоні.
Багато, хто дзвонить мені, хочуть домовитися про зустріч або обговорити поточні завдання. Але і список завдань, і розклад зберігаються на моєму смартфоні, і мені складно одночасно розмовляти по ньому і вносити в нього позначки в календар! А ось з WhatsApp я легко можу це робити.
Я не відповідаю на дзвінок і прошу так само робити своїх колег, тому що дзвінки не залишають ніяких слідів.
В ході телефонної розмови часто приймаються важливі рішення, але ніяких підтверджень того, що вони були прийняті, не залишається. Я часто сперечаюся з людьми, які запевняють, що говорили мені якісь важливі речі, але ніяких доказів тому немає. Листування ж в WhatsApp зберігається, і ніхто нічого не забуде. Взагалі, хороша практика для будь-якої справи – після того, як рішення прийнято, нагадувати про нього. Якщо спочатку спілкуватися в месенджері, вся історія збережеться і завжди можна швидко відновити в пам’яті хронологію і контекст.
Я не відповідаю на дзвінок, тому що це довго.
У мене займає 10-15 секунд прочитати написане. Якщо ж я візьму трубку, я втрачу мінімум в 5 разів більше часу. Хоча б тому, що в месенджері не треба з пристойності питати, чи зручно мені говорити, як мої справи, що нового і т.д. Можна відразу писати по справі.
Я не відповідаю на дзвінок, тому що у багатьох тих, що дзвонять слабкі комунікативні здібності.
Людина не завжди може чітко пояснити, чого він хоче, починає здалеку, каже «ееее», «послухай», «я хотів би тобі сказати», ходить навкруги, і часто наша розмова закінчується тим, що ми так нічого і не з’ясували . Співрозмовник не наважився сказати, що хотів. Або передумав. У підсумку ми просто втратили час. Письмовий текст завжди набагато конкретніше.
Я не відповідаю на дзвінок, тому що якість зв’язку часто залишає бажати кращого.
Так, так. На дворі 21-е століття, а телефонний зв’язок як і раніше часто переривається. Всі ці «алло-алло», «я в тунель заїжджаю, почекай», «продиктуйте по буквах», «i з точкою, s як долар» вже просто смішні! 140 років минуло з того моменту, як Олександр Белл винайшов телефон, а ми все «алло» та «алло», «на дроті Смольний» та «хто в апарата».
Я не відповідаю на дзвінок, тому що у мене погана пам’ять на все те, на чому я в даний момент не концентруюся.
Я завжди з працею запам’ятовую людей і те, що вони мені кажуть, якщо це не пов’язано з тим, що я зайнятий в даний момент. А вашого дзвінка я не чекав. Велика ймовірність, що якщо ви мені розповісте про щось по телефону, я забуду про вас і про справу відразу. Відправляючи мені по електронній пошті через месенджер, ви створюєте для мене «замітку» в моєму смартфоні – і забути про вас стає неможливо. Я обов’язково все прочитаю, як тільки з’явиться час, і тут же відповім.
Якщо ви погано бачите поблизу або повільно набираєте текст, надсилайте голосові файли – такий спосіб спілкування дуже поширений в Сибіру і на Далекому Сході. Ще краще – використовуйте функцію speech to text. Просто натисніть на клавіатурі кнопочку з мікрофончики зліва від пробілу. Ви диктуєте, а смартфон розпізнає вашу мову і перетворює її в текст. Telegram можна відкрити на комп’ютері і набирати повідомлення на клавіатурі, а отримувати я їх буду на смартфоні.
Люди намагалися, зробили, працює відмінно. Користуйтеся!
Якщо все це з якоїсь причини не підходить, пишіть записку від руки, фотографуйте її та надсилайте фото з месенджер. Це в будь-якому випадку краще, ніж дзвонити.
Мені здається, цим нормам етикету з урахуванням нових комунікаційних технологій слід навчати всіх співробітників сервісних компаній, всіх операторів колл-центрів, всіх асистентів лікарів і т.д. Давно пора, щоб вони почали користуватися, як всі нормальні люди, мессенджерами, а не застигали своїх клієнтів зненацька в самий незручний час.
З нашого життя давно пішли сигнальні вогнища, пішли надушені одеколоном листи і поштові голуби. Проходить і час телефону. Це був геніальний винахід, що різко скоротило відстані між людьми, і треба подякувати пану Белла за нього. Але технічний прогрес не стоїть на місці. Постійно з’являються нові способи комунікації – більш досконалі, надійні, дозволяють мінімізувати вторгнення в особисте життя співрозмовників. Так давайте йти в ногу з часом.