Культура Суспільство

Гламурна мода, «Читання на драбині» та харківський театр – що ще принесе на Закарпаття весняний форум

7 вересня в конференц-залі Закарпатської ОДА відбулася прес-конференція щодо форуму «СлободаКульт» організатором якої був благодійний фонд «Мистецькі надра».

Культурний форум планують провести з 15 по 29 травня 2018 року. Передбачається близько 80 подій з 8 напрямків: візуальне мистецтво, мода, музика, література, театр, кіно, лекції і дискусії, програма для дітей та підлітків.

Більшість міст України, наголошують організатори,  здаються нам далекими і невідомими. Лише 40% українців виїжджали за межі свого населеного пункту.

«Коли ми пишаємося, ми пишаємося своєю Україною. У красі опираємося не на глобальні речі, а на культурні цінності та проекти, які вже існують, – коментує керівник проекту «Мистецькі надра» Ольга Сагайдак. – Ми прагнемо говорити з аудиторією. Команда форуму дуже потужна й авторитетна».

Благодійним фондом «Мистецькі надра» уже проведено 3 форуми, які включали у себе 300 подій та 1000 учасників. Ці заходи мають сталу форуму – тривають 2 тижні.

Візуальне мистецтво

Організатори «СвободаКульт» планують створити виставку, яка охопить широкий спектр митців: як сучасних, так і класиків ХХ століття. Також будуть і невеликі експозиції, у яких зосереджуватиметься увага на «точкових» явищах. Ужгород чекає публічний простір.

Театр і музика

Керівниця театру «Арабески», харків’янка Світлана Олешко закріплена за координуванням театрального напрямку. Організатори стараються врахувати інтереси людей, хочуть показати свої сильні сторони та влаштувати театральний маркетинг. В Ужгороді проходитиме концерт «Жадан і собаки». Також на форумі будуть події пов’язані із сучасною музикою, оперне й академічне мистецтво.

Література

Через літературу прагнуть підняти теми, які на сьогодні хвилюють українців. Організатори хочуть показати культурне життя Харкова. Будуть проведені творчі заходи «Читайте на драбині» та «Нічні читання». Важливо, щоб брали участь не тільки митці Слобожанщини, а й місцеві.

Мода та кіно

У Харкові проводився проект в 2015 році. Тоді модні тенденції показали з допомогою архівних фото від місцевих жителів. Для форуму в Ужгороді вибрана тема українського гламуру.

Для дітей координатори розроблять екскурсії по виставках форуму. Залучатимуть дітей віком від 4 років.

«Важливо, щоб малеча навчилась спілкуватися з мистецтвом. Ми хочемо залучити дітей до театру  у ролі не звичайних глядачів, а учасників. Малеча творитиме анімаційні фільми», – розкриває ще одну подію на форумі «СвободаКульт» куратор програми для дітей та підлітків, культурний менеджер та громадський активіст львів’янка Ірина Магдиш.

Організатори запевняють, що саме міжрегіональна співпраця і виникнення спільних проектів, обмін творчим досвідом і здобутками здатні донести актуальну інформацію про регіони, зламати стереотипи, дати привід пишатися різноманітністю культури регіонів України.

Форум охопить два міста області – Ужгород та Мукачево.

Карпатський оглядач

Залишити коментар