Політика Суспільство Транскордонне співробітництво

“Гарячі” новини за останню добу

  • Введення санкцій проти низки російських компаній, у тому числі, “ВКонтакте”, “Одноклассники”, «Яндекс»; розкриття Д.Трампом таємної інформації про ІДІЛ під час зустрічі із С.Лавровим;
  • прийняття ВР України закону про заборону георгіївської стрічки;
  • дострокове позбавлення А.Артеменка повноважень народного депутата у зв’язку із припиненням громадянства України; фейк «Вєстєй» про побиття українки у Польщі.

За результатами поширення новин та реагування на них аудиторії в українському сегменті мережі Інтернет ми виокремили наступні топові теми доби:

1. Введення санкцій проти низки російських компаній, у тому числі, “ВКонтакте”, “Одноклассники”, «Яндекс». Новина викликала бурхливі обговорення в мережі Інтернет. Українські блогери та лідери думки у цілому підтримують введення санкцій та вважають необхідним обмеження доступу до інтернет-ресурсів, які використовуються РФ для здійснення інформаційної агресії та пропаганди. Також акцентується увага на тому, як саме з технічної точки зору можна реалізувати вказане рішення. Введення антиросійських санкцій викликало активізацію прокремлівських блогерів та проросійських ЗМІ, які почали дискредитувати вказане рішення. При цьому, кремлівська риторика акцентує увагу виключно на забороні соцмереж (що є маніпуляцією). Поширюються меседжі, що це є «обмеженням свободи слова», «поверненням до тоталітаризму», «введенням цензури» та ін. Також через прокремлівські медіа поширюються інструкції як технічно обійти обмеження доступу до російських соцмереж. Спостерігається активна протидія української інтернет-аудиторії, яка намагається дискредитувати кремлівські меседжі.

2. Розкриття Д.Трампом таємної інформації про ІДІЛ під час зустрічі із С.Лавровим.Інтернет-користувачі гостро відреагували на вказану новину. Проукраїнська аудиторія переконана, що Росія має тісні зв’язки з ІД, і тому передана С.Лаврову інформація буде доступною для терористів ІДІЛ. Також частина користувачів вважає дії Президента США незаконними, що лише підтверджує його невідповідність посаді. З позицій проросійських джерел поширюються дані, що Д.Трамп розповів про наміри ІД підірвати пасажирський літак. Також для російської аудиторії стверджується, що президент США як верховний головнокомандувач має право розсекречувати будь-яку інформацію. Водночас, противники Д.Трампа вважають, що можлива передача відомостей РФ може зашкодити відносинам із союзниками.

3. Прийняття ВР України закону про заборону георгіївської стрічки. Новина отримала позитивні оцінки з боку проукраїнських користувачів Інтернет. Поширюється думка, що вказаний закон необхідно було приймати раніше. З позицій проросійських джерел транслюється меседж, що Україна перетворюється на тоталітарну державу, у якій забороняється «інакомислення та блокуються альтернативні точки зору».

4. Дострокове позбавлення А.Артеменка повноважень народного депутата у зв’язку із припиненням громадянства України. Новина позитивно сприймається українським сегментом мережі Інтернет. Окремі користувачі вважають вказане покарання занадто м’яким та таким, що не відповідає рівню скоєного А.Артеменком злочину. Поширюються заклики щодо проведення перевірки депутатів парламенту на наявність подвійного громадянства.

5. Кремлівський фейк про «побиття української школярки у Гданську». Фейк розповсюдив російськомовний сайт «Вєсті.уа». У дійсності, в одній зі шкіл Гданська дівчата-підлітки побили колєжанку, яка не була українкою. Жодної інформації про «українку» ані в польських ЗМІ, ані в соцмережах оприлюднено не було. Вказане не завадило «Вєстям» вигадати новий фейк та спробувати додати до «розп’ятого украми хлопчика» і «зґвалтованої мігрантами німецької дівчини» ще і «побиту поляками у Гданську бандерівку» – повідомляє: http://media-collider.com