Суспільство

В Іршаві відбувся Zero Waste Day (ФОТО)

21-22 вересня в Іршаві було проведено захід  «Наше місто зразкової чистоти та відповідальних громадян». Організувала його команда Іршавського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1 в рамках проекту Zero Waste Day.

«Під час дводенного проекту, що спрямований на громаду – залучили гімназію та інші школи. З тими учнями спочатку провели просвітницький день, а вже потім перейшли до прибирання міста. Під час заходу було відведено декілька локацій, провели естафету з сортування сміття, організувати квест, безпрограшну вікторину, майстер-клас з пошиття екосумок, виробів з пластику, – розповідає координатор команди,  заступник директора Іршавського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1 із навчально-виховної роботи Оксана Мелеганич. – Ми реалізовуємо 13 ціль ООН – це вжиття невідкладних заходів щодо боротьби зі зміною клімату та його наслідками».

Восени у 50 школах у всіх регіонах України пройшли Zero Waste Day, під час яких учні, вчителі та місцеві жителі вчилися сортувати відходи та прибирали території міст і сіл. Із Закарпаття участь у масштабному проекті взяло 4 учнів із Іршавського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1. Реалізація західу «Наше місто зразкової чистоти та відповідальних громадян» – це друга частина завдань, які повинні виконати школярі.

Найактивніші проекти 25 шкіл отримають преси для брикетування сміття, що допоможе їм збирати великі об’єми відходів, передавати їх на сміттєпереробні станції і заробляти кошти на потреби школи.

Карпатський оглядач