Важливе Суспільство

В яких клініках шукати безкоштовну вакцину?

Про важливість вакцинації сказано вже дуже багато. А спалах епідемії кору підтвердив необхідність її проведення.

Усі вакцини – від кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця і усіх інших захворювань за Календарем щеплень (ті, що закупила держава і для пацієнтів є безоплатними) – роблять виключно у комунальних закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

Поки не варто шукати вакцини, гарантовані державою і безоплатні для громадян за Календарем, у приватних клініках. Нині забезпечення вакцинами приватних медичних закладів – відповідальність керівництва таких закладів. Планується, що вакцини, закуплені за державний кошт, стануть доступні у приватних клініках і кабінетах лікарів-ФОП, які уклали договір з НСЗУ Національна служба здоров’я України. Механізм передачі таким закладам вакцин за кошти Держбюджету зараз узгоджується МОЗ України.

Наразі якщо ви підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром з приватної клініки чи лікарем-ФОП, вакцинацію ви можете пройти у будь-якому комунальному закладі охорони здоров’я (“державній” амбулаторії).

Якщо лікар закладу вам відмовляє у вакцинації, необхідно звернутись для головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалось і за участі головного лікаря, зверніться у місцевий департамент охорони здоров’я.

Докладно про ваші права щодо профілактики і зокрема вакцинації, на що звернути увагу і як підготуватися до щеплення: https://bit.ly/2HEft87

Про вакцини, які є в Україні: https://bit.ly/2JN1Roc.

І прочитайте ще, що Всесвітня організація охорони здоров’я цього року визнала відмову від вакцинації глобальною загрозою людству: https://bit.ly/2HHjVmt.

Світлина від Міністерство охорони здоров'я України.

Міністерство охорони здоров’я України