Суспільство

В Україні триває процес розробки нових вимог до приміщень медичних закладів

За умовами реформи медичної галузі, зміни торкнуться не лише власне надання послуг, а й приміщень, в яких лікарі здійснюватимуть прийом хворих.

Наразі триває робота над формулюванням нових вимог до медичної інфраструктури та вдосконаленням державних будівельних норм в цьому напрямку. Він зазначив, що зміни, в першу чергу, торкнуться первинної ланки медичної допомоги в сільській місцевості.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк зазначив, що наразі у напрямку вдосконалення медичної інфраструктури здійснюється розгляд макетів амбулаторій, Центрів здоров’я, які планується створювати на базі колишніх поліклінік, та переглядаються вимоги до приміщень лікарень.

Для первинної ланки розглядається можливість створення медичних закладів двох видів:

• монопрактики – приміщення практики, де знаходиться і помешкання лікаря, яка працюватиме у віддалених селах;

• опорного пункту медичної практики на 3-5 лікарів, який обслуговуватиме 7-10 тис населення. Останні є найбільш ефективними з медичної точки зору, оскільки це дозволить лікарям працювати цілодобово у режимі чергування, заміняти один одного, а також радитися між собою в разі складних захворювань.

Асоціація міст України висунула пропозицію щодо використання приміщень поліклінік у невеликих містечках для надання інших немедичних послуг, пов’язаних із здоров’ям: реабілітаційних послуг, масажу та лікувальної гімнастики, тощо. Дана пропозиція знайшла підтримку з боку МОЗ.