Суспільство

В Україні триває Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

З 1 серпня стартував Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Кожного року акція має нове гасло. У 2017 проходив тиждень під лозунгом «Підтримаємо грудне вигодовування разом».

«Грудне вигодовування є дуже важливим для здоров’я немовляти. Імунітет дитини починає формуватися на сьомому місяці життя, тому рекомендують перші півроку годувати малюка тільки материнським молоком. Саме грудне вигодовування є корисним не тільки для немовлят, а й для породіль, – ділиться  національний експерт з програми «Лікарня доброзичлива до дитини» Уляна Волошина.

У Німеччині, за статистикою, середня тривалість грудного вигодовування – 6,9 місяця. До 9 місяців годують грудьми 21% жінок, до року – 9%, до 2-х років – менше від 1%.

У Швеції до грудного вигодовування ставляться позитивно або нейтрально. Тут вважають, що грудне вигодовування немовляти – це вибір матері. Годують грудьми переважно до 1 року.

В Австралії, згідно з офіційною статистикою, 83% дітей у віці 1 місяць отримують грудне молоко (перебувають винятково на грудному або на змішаному вигодовуванні); 30% дітей отримують грудне молоко до 1-го року; і 5% матерів годують дітей до 2-х років.

В Україні, за дослідженнями 2010 року, показники набагато кращі:
вік 0-3 місяці — 71,7% дітей були винятково на грудному вигодовуванні;
в 4-6 місяці — 50,9% дітей;
в 7-9 місяці — 31,5% дітей;
в 10-12 місяців — 25,4% дітей.