Суспільство

В Україні презентували програму діяльності ЮНІСЕФ на 2018-2020 рр.

Сьогодні відзначається Міжнародний день захисту дітей. На сучасному етапі уряди багатьох країн докладають чимало зусиль для того, щоб дотримання прав дитини носило не лише суто декларативний характер.

Реалізація прав усіх дітей в Україні та скорочення нерівності має бути пріоритетом Програми діяльності між ЮНІСЕФ та Урядом України на 2018-2020 роки. Про це йшлося під час презентації проекту відповідної програми, що проводила Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Джованна Барберіс для Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

“Ми дуже вдячні ЮНІСЕФ за розуміння важливості підтримки саме вразливих категорій дітей. Насамперед йдеться про підтримку дітей із особливими потребами, дітей, які ростуть без батьків, дітей та молоді, що стали вимушеними переселенцями, дітей з бідних сімей та сільської місцевості. Рівний доступ до якісної освіти для кожної української дитини – наш пріоритет, і ми раді, що саме ви є нашими партнерами на цьому шляху”, – наголосила Лілія Гриневич.

За її словами, включення вразливих категорій дітей у звичайний освітній процес має супроводжуватися створенням антибулінгових програм. Часто школярі не готові до включення не схожих на них дітей, тому створення превентивних програм є дуже важливим.

МОН підтримує проект Програми діяльності між ЮНІСЕФ та Урядом України на 2018-2020 роки та підтверджує свою готовність до співпраці у розробці покрокового плану її впровадження.

Джованна Барберіс додала, що спільними зусиллями можна реалізувати багато речей, які раніше здавалося неможливим.

Освітній портал