Без рубрики

В Україні працює інтерактивна карта, яка показує стан води у річках

На онлайн-карті “Чиста вода” Текстів і Державного агентства водних ресурсів відображені найбільші річкові басейни України та вказаний рівень забрудненості. Зауважимо, що йдеться не про русла річок повністю на карті,  про це повідомляє http://texty.org.ua

Блакитний колір – показник у нормі, рожевий – забруднення перевищує допустиму межу. Таким чином  можна легко відстежувати стан води у міських річках.

Інтерактивна карта містить дані про понад 400 пунктів контролю якості води. У цих пунктах працівники Держводагентства забирають воду й перевіряють її за 16-ма параметрами (у переліку – як корисні, так і шкідливі сполуки). Якщо забруднення у певному басейні перевищує норму, про це сигналізують спеціальні позначки на карті.

Можна оцінити рівень забруднення за конкретними речовинами та відстежити, як змінювалася концентрація шкідливих речовин у певній локації упродовж останніх п’яти років.

На карті позначені підприємства, які, за даними Державного агентства водних ресурсів, завдають найбільше шкоди водоймам у регіонах. Інструмент дозволяє визначити об’єм забрудненої води, який скидає у річки кожне конкретне підприємство. Тепер кожен українець може оцінити стан води поблизу від дому або роботи. Активісти ж отримали хороший інструмент для впливу на відповідальних осіб.

Стан водойм можна переглягути за цим посиланням: http://texty.org.ua/water/