Культура

В Україні з’явився журнал про неформальну культуру Донбасу (ФОТО)

Митці-переселенці з Луганська започаткували видавництво журналу про андеграундну культуру свого краю Golden Coal. Днями в Києві у приміщенні Відкритої бібліотеки красних мистецтв пройшла презентація першого номера.

Ініціаторами створення Golden Coal виступила спільнота Луганська Контемпорарі Діаспора (ЛКД), до якої входять учасники творчої спілки «Суповий набір» і арт-кластеру R+N +D.

“У центрі нашої уваги люди, які жили і продовжують з різних причин жити «там», опинившись у непростій ситуації військового конфлікту. Здебільшого вони абсолютно аполітичні й навіть намагаються ігнорувати процеси, що відбуваються. Як і вся молодь, вони хочуть вільно жити, тусуватися, розвиватися, любити, танцювати, займатися мистецтвом і гуляти ночами замість дотримання комендантської години. Різноманітні культурні практики, яким присвячений журнал – це своєрідний ескапізм, творчий метод виживання, в чомусь навіть вимушений”, – зазначають члени редакції Golden Coal.

“Свою аудиторію ми чудово уявляємо: це люди по обидва боки лінії розмежування”, – зазначає один з ініціаторів журналу, учасник групи «Суповий набір» Євген Корольотов. – “Крім зацікавлених мистецтвом, це можуть бути просто люди, яким цікаво, що відбувається на «тих територіях» і як там живуть”.

Героями видання є представники творчої спільноти Луганська і Донецька: молоді художники, стріт-артисти, фотографи і музиканти, які роблять спроби розвитку неформальної культури. Серед них і організатори донецьких рейвів «Призма», про які писали популярні європейські медіа Electronic Beats і Calvert Journal. Представників «Призми» можна було почути в київській Plivka на вечірці після презентації журналу.

Журнал Golden Coal видається за підтримки галереї «Щербенко Арт Центр», де його і можна буде придбати. Крім того, найближчим часом редакція планує передати частину тиражу першого номера зацікавленим інституціям.

Cultprostir.ua