Суспільство

В Україні збльшили ставку туристичного збору

1 січня цього року набули чинності зміни до Податкового кодексу, згідно з якими в Україні ставки туристичного збору збільшуються.

Раніше розмір туристичного збору встановлювався у відсотках до вартості номера, а з 1 січня 2019 року у відсотках від мінімальної зарплати: до 0,5% для українських туристів та до 5% для іноземних туристів. Туристичний збір не може перевищувати 20,86 грн за добу розміщення для українських туристів та 208,65 грн для іноземців.

Розмір ставки туристичного збору визначають самостійно на рівні міських та сільських рад. Туристичний збір не сплачують ветерани війни, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ті, хто постійно проживають на певній адміністративній території, особи, які прибули за путівками на лікування, діти до 18 років, а також дитячо-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

В Україні з туристичним збором уже визначилася Полтава та Львів. Ставка сягає 5% для іноземців. На Закарпатті у Мукачеві встановлена ставка внутрішнього туриста – це 0,5% від мінімальної зарплати і для іноземців – 0,6%.

У 2018 році на Закарпатті за сумою надходжень від туристичного збору лідирували Берегівський район та Полянська ОТГ. До останньої, у минулому році приїздило 5-6 тисяч туристів. Громаді вдалося зібрати близько 750 тис. грн. Базова ставка туристичного збору до 2019 року складала 20,8 грн за добу.

«У цих регіонах є унікальні оздоровчі ресурси – термальні мінеральні води, відповідно це залучає більше подорожуючих та дає кращі туристичні збори.  Туристичний збір в Закарпатській області є одним із найбільших в Україні, – розповіла заступниця директора департаменту – начальниця управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Любов Когуч. – Якщо 2017 року було 2 млн 900 тис., то в 2018 – 3 млн 800 тис. Це на 30% більше. Туризм – перспективна галузь для розвитку Закарпатської області».

Із обласного бюджету фінансується програма розвитку туризму та курортів на 2016 – 2020 роки. Кошти, що передбачені для програми, будуть спрямовувати на туристично-транспортну інфраструктуру. Це маркування пішохідних маршрутів, встановлення туристичних знаків, які вказують відстань то історичних культурних об’єктів.

Карпатський оглядач