Суспільство

В Україні відкрили першу енергоефективну та «розумну» школу.

На київському житловому масиві Осокорки відкрили першу в Україні енергоефективну та «розумну» школу. Про це повідомляє офіційний інтернет-портал КМДА, – передає Хмарочос.

 Ця школа — довгобуд: її зведення розпочали 25 років тому, а відновили — лише у 2017-му, розповідає Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник

«Школа побудована та оснащена відповідно до принципів Нового освітнього простору – мотивуючий простір та креативність, технологічність, енергоефективність та інклюзивність», — наголосив чиновник КМДА Паровозник.

Нова будівля розрахована на 36 класів, де навчатиметься більше тисячі учнів. У ній працюватимуть початкова школа № 334 та ліцей «Інтелект».

У школі облаштували спеціалізовані лабораторії та лінгафонні кабінети, мистецькі студії та спортивні зали, парти-трансформери для першокласників та комп’ютеризовані робочі місця — для вчителів.

 

Крім того, шкільна будівля обладнана ліфтами, пандусами та заїздами для маломобільних груп. Шкільна територія огороджена і знаходиться під цілодобовим контролем камер відеоспостереження.

Також школа обладнана системою геотермальних теплових насосів, які використовують для обігріву тепло землі. За словами чиновників, це дозволить заощадити понад 15 млн гривень на споживанні теплової енергії за десять років.

 

http://texty.org.ua