Суспільство

В Україні буде розроблена нова державна програма морських досліджень

Одразу кілька областей України мають вихід до моря, а це означає, що проведення відповідних досліджень сприятиме як розвитку наукової галузі, так і стимулуюватиме економічний розвиток цих регіонів.

МОН та НАН працюють над відновленням науково-дослідного флоту, що був частково втрачений унаслідок тимчасової окупації Криму, де залишилась значна частина українських науково-дослідних установ і науково-дослідних суден. Про це розповів директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус під час виступу на зустрічі спеціальної робочої групи з питань оцінки стану морського середовища, включаючи соціально-економічний аспект, у м. Нью-Йорк, США.

“Важливим завданням для України є також затвердження державної програми морських досліджень. Одним з пріоритетних напрямків цієї програми має стати саме міжнародне співробітництво. Зокрема, Україна активно розвиває такі напрями в області морських досліджень, як біобезпека і біорізноманіття, екологія морів тощо. Ми відкриті для співпраці в цих сферах”, – наголосив Дмитро Чеберкус.

Відповідно до військово-морської доктрини України, основними організаціями в області морських досліджень є університети Міністерства освіти і науки України та інституції Національної академії наук України, які перебувають в таких містах, як Київ, Одеса, Херсон і Миколаїв.

“Україна завжди була активним учасником різних міжнародних програм в області морських досліджень. Ми розуміємо, що майбутнє нерозривно пов’язано з вивченням Світового океану в рамках міжнародного співробітництва”, – зазначив директор департаменту МОН.

Зустріч спеціальної робочої групи з питань оцінки стану морського середовища була організована відділом з питань океану та морського права Управління з правових питань Організації Об’єднаних Націй. Дмитро Чеберкус на цьому заході представляв Україну, оскільки він є Представником Уряду України в Секретаріаті договору про Антарктику.

Метою її було формування пропозицій щодо розроблення концепції розвитку в галузі міжнародних морських досліджень і технологій.

Освітній портал