Важливе Суспільство

В УжНУ презентували програму міжнародних обмінів імені Фулбрайта (США)

Досвід навчання або проходження стажування за кордоном підвищує конкурентноздатність молодого фахівця на ринку праці. Існує безліч програм, що дозволяють як студентам, так і фахівцям в тій чи іншій галузі поїхати за кордон з метою навчання чи обміну досвідом.

Вчора про одну з таких програм розповіли студентам Ужгородського національного університету. Мова йде про програму імені Фулбрайта, спонсоровану Урядом США. Дана програма існує в Україні вже протягом 25 років. За цей час близько 1000 українців пройшли навчання, стажування або проводили дослідження в США, а також понад 650 американців викладали в українських вишах або проводили свої дослідження в Україні.

Презентація, яка відбулася в УжНУ, здійснювалася в рамках реалізації проекту “У продовження фулбрайтівського досвіду: академічні та культурні обміни між університетами України”. Випускниця даної програми – Марія Кравченко, яка є менеджеро благодійної організації “Українське фулбрайтівське коло”, – розповіла, що існує кілька напрямків, за якими можна поїхати до США: від навчання до обміну досвідом. При цьому є різні терміни перебування: від кількох місяців до двох років. Серед основних вимог до кандидатів – знання англійської мови на достатньому для професійного спілкування рівні (це обов’язково підтверджується сертифікатом про проходження відповідного тестування) та повернення в Україну мінімум на два роки після завершення Програми.

Успішні кандидати отримують фінансування, що покриває проживання, харчування та витрати на придбання необхідних навчально-методичних матеріалів.

Українці можуть поїхати до США за наступними програмами:

  1. Fulbright Scholar Program.
  2. Fulbright Research and Development Program.
  3. Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program.
  4. Fulbright Graduate Student Exchange Program.

Детальніше про кожну з цих програм, а також про вимоги до кандидатів, умови проведення конкурсу та строки подачі документів  Ви можете дізнатися на сайті Програми імені Фулбрайта в Україні.

Карпатський Оглядач

Залишити коментар