Суспільство

В Ужгороді тривають публічні консультації

В обласному центрі Закарпаття тривають публічні консультації.  На офіційному сайті Ужгородської міської ради розміщено голосування щодо 2 питань. Перше стосується облаштування болардів на вул. Собранецька, інше – організації руху транспорту на вул. Довженка з 10 квітня до 10 травня.

«Чому ці питання? У соціальних мережах лунають різні думки щодо проблематики вулиці Довженка під час сакурового сезону, а також є як схвальні, так і критичні відгуки щодо болардів. У зв’язку з цим міській владі стало цікаво почути думки від ужгородців за допомогою сервісу «Ваша думка», – пояснює регіональний координатор «Інституту Республіка» Микола Яцков.

Станом на 16 липня думки щодо доцільності болардів розділили наступним чином: облаштувати боларди з обох боків – 99 голосів, облаштувати боларди тільки з одного боку – 10 голосів, облаштувати тільки там, де ширина тротуару менша ніж 2 метра – 76 голосів, боларди не потрібні – 45 голосів.

Нагадаємо, що болард – це вуличний стовп, бетонна напівсфера тощо, призначені для блокування проїзду та паркування автотранспорту, а також для відмежування газонів і пішохідних зон від доріг. Такі в Ужгороді вже встановлені на площі Поштовій, набережній Незалежності, вулиці Духновича тощо.

Щодо організації руху транспорту на вул. Довженка в період з 10 квітня до 10 травня відповіді станом на 16 липня виявилися такими: заборонити рух усіх транспортних засобів у святкові та вихідні дні – 52 голоси; 2. Заборонити рух усіх транспортних засобів у святкові та вихідні дні з 8.00 до 17.00 години – 24; рух транспортних засобів не обмежувати – 45 голосів.

«Тему консультації завжди визначає місцева влада тоді, коли виникає необхідність або думка ухвалити якесь рішення. Відомо, що є велика кількість можливих альтернативних варіантів, наприклад,  колір, форма, першочергове врахування потреби тих чи інших груп і т.д. Є багато факторів, які впливають на ухвалення рішення. Однак не завжди вони справедливі та враховують потреби, – розповідає Микола Яцков. – Саме тому міська влада має ініціювати на початковій стадії розроблення рішення консультації, щоб з’ясувати різні думки. Наприклад, на Київській набережній біологи та міська влада планували висаджувати липи сріблясті, однак на консультаціях люди обрали клени, а також вказали на значний попит на екзотичні дерева у місті».

Публічна консультація щодо вул. Довженка та облаштування болардів  триватиме до 1 серпня. Взяти в ній участь можна шляхом онлайн-голосування на сайті Ужгородської міської ради в рубриці «Публічні консультаці», або ж безпосередньо на ресурсі «Ваша думка». Також можна надіслати SMS (вартість – за тарифами кожного з операторів) на номер +38(093)177-00-35, де в повідомленні зазначати порядковий номер обраного варіант.

Публічні консультації – це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).

Карпатський оглядач