Суспільство

В Ужгороді третину парку Перемоги планують забудувати

Сьогодні, 21 жовтня, відбулися збори мешканців житлового кварталу, прилеглого до парку Перемоги.

Громадська мережа «Кірпічка» інформує: в Ужгородській міськраді повідомили про те, що 1/3 території парку хочуть забудувати. Це рівно 2 гектари, що в межах вул. 8 Березня та озера. Інші 4 гектари зовсім непридатні під будівництво, бо це є саме озеро.

Парк розташований у центрі житлового кварталу, де мешкає понад 7000 ужгородців. Інших зелених зон у межах пішохідної доступності не має.

Активісти наголошують, є план загальної концепції всієї території, складений на основі побажань людей.  На ньому парк «Кірпічка» розділений на різні секційні зони. Якщо вдасться врятувати парк від забудовників, то у майбутньому планують розташувати там площадки для дітей, сади з квітучими елементами, різні відпочивальні зони, зони для прогулянок з собаками.

«Є також кілька ідей стосовно гідролізування озера. Ця водойма зараз, як і вся територія парку,  в запущеному стані. З цим потрібно щось робити. І майбутнє парку залежить від людей, які тут знаходяться, –  коментує ландшафтний архітектор Олена Лемак. – Потрібно залучати інвесторів, котрі б надали кошти на розвиток цієї зеленої зони. План – це початкові розробки того, як би це мало все виглядати і що повинно бути».

Також на зборах розповіли, що є можливість підвищити рівень води в озері. Для цього спочатку потрібно розробити загальний план, на це може піти й півроку, і більше року на детальний. Очікувати хороші результати варто через 3-5 років, і це в тому випадку, якщо жителям вдасться відвоювати парк у забудовників та влади.

Карпатський оглядач