Культура

В Ужгороді танцювали “Сухий танець” (ВІДЕО)

14 грудня  Заслужений академічний народний хор відтворив на сцені Закарпатської обласної філармонії Сухий танець! Також окрім вище вказаного танцю на сцені лунали стародавні пісні, танці, ігри та обряди, які побутували на Закарпатті у 19 столітті. 

Якщо говорити про сухий танець, то це унікальний танок, що виконувався на Хустщині у період посту. Мало хто із сучасних людей пам`ятає цю давню закарпатську традицію, однак закарпатським фольклористам вдалося відшукати 90-річного Михайла Майора, мешканця села Вишково, що на Хустщині, і попросити його наспівати та показати, як вірно танцювати цей танець.

Також до передріздв’яної програми “Сухий танець” долучився і Закарпатський музей народної архітектури і побуту. Керівництвом музею було надано  автентичний закарпатський одяг із фондів скансену, а атмосферу сільських вечорниць на сцені доповнювали предмети народного побуту.

Для глядачів артисти хору влаштували  танцювальний  майстер-клас, а також почастували  закарпатськими ласощами: баником та кіфликами…

Як Заслужений академічний хор танцював “Сухий” танець, пропоную переглянути у поданому нижче відео.

 

Залишити коментар