Культура Суспільство

В Ужгороді пройшла всеукраїнська акція «Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну» (ФОТО)

Сьогодні, 13 серпня, на площі Театральній відбулася всеукраїнська акція «Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну» . Ініціатором  виступила школярка із міста Покровськ Донецької області Лілія Дорошенко. Минулого року вона започаткувала акцію «За мир і щастя в Україні» і запропонувала всім дітям намалювати картину миру. Кожен пазл – окрема область. Основна вимога – це щоб обличчя людей були усміхнені, картина повинна нести позитив. Діти зробили це все. Організатори подали звіт в Національний Реєстр Рекордів України. 9875 дітей приймало участь у малюванні цієї картини.

«Цьогоріч акція називається «Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну». Міністер культури запропонував провести цю картину всіма обласними центрами і запросити дітей, які брали участь у малюванні карти для того, щоб діти побачили свій витвір і щоб вся Україна знала, як найменші боряться за мир, – пояснює  ініціатор проведення акції, заступник голови громадського об’єднання «Ти не один» Леонід Дорошенко. – Діти хочуть жити в цілісній, єдиній, красивій, щасливій Україні».

Акція старувала 31 липня з міста Дніпро, а закінчиться 24 серпня, на День незалежності України в рідному місті дівчинки – Покровськ, де будуть проведені підсумки і відбудеться презентація цієї картини. Уже карта України побувала в 13 областях. Завтра акція стартує у Львові, а потім – у Луцьку та в інших обласних містах.

У рамках заходу проводять благодійні аукціони українських художників під гаслом “Мистецтво лікує” (кошти від реалізації кожної картини перерахують на лікування воїна АТО, дані про якого нададуть військові) та майстер–класи з малювання.

Карпатський оглядач