Важливе Культура Суспільство

В Ужгороді пройде перший в Україні “Парад Надій”

В ході історії уявлення про ідеальну красу постійно змінювалися. Був період, коли найкрасивішими вважалися повні жінки, що слугувало певною мірою віддзеркаленням стану здоров’я власниці пишних форм. З часом даний підхід зазнав суттєвих змін. І вже багато років ми постійно чуємо про славнозвісні ідеальні параметри. А ще про те, як має виглядати ідеальна красуня.

Проте, навіть не відповідаючи повною мірою загальноприйнятим уявленням про ідеал, жінка/дівчина може і має бути красивою. Вона може бути нижчого зросту, дещо повнішою, пересуватися на інвалідному візку або носити окуляри. В цьому переконані організатори благодійної акції “Парад Надії 2018”.

Джена Сімс є засновницею “Параду Надії” в США.  Даний захід створений для діток з інвалідністю та тих, які знаходяться в складних життєвих обставинах

“Найважливіше в цьому конкурсі те, що всі, хто приймає в ньому участь, отримують титул”, – зазначила виконавчий директор ГО “Неємія” Тетяна Мачабелі під час прес-конференції, присвяченої проведенню “Параду Надії 2018” в Ужгороді.

Спеціально для проведення даного конкурсу до Ужгорода завітали представниці ГО “HBBQs, Inc” (США). Вони беруть активну участь в підготовці цього незвичного для нас заходу, зокрема робитимуть макіяж. Учасники та учасниці конкурсу не просто пройдуть по сцені, демонструючи свої наряди, а й покажуть глядачам свої таланти, свою внутрішню красу, яку як і в більшості випадків не завжди легко розгледіти одразу.

“Я би хотіла, щоб ужгородці більше звертали увагу на таких дітей, щоб вони не були ізольованими від суспільства, адже як правило, ви не побачите на вулицях дитину на інвалідному візку або малюка з інвалідністю, який грається на дитячому майданчику. Так не має бути. Вони мають бути прийняті нашим суспільством” – підкреслила Т. Мачабелі.

За словами Ліки Роман, володарки титулу “Міс Україна-2007”, в Ужгороді та в Україні загалом такий захід проводиться вперше, незважаючи на те, що про осіб з інвалідністю та проблеми, з якими вони зіштовхуються в повсякденному житті говориться дуже багато. Проводячи різноманітні заходи, для участі в яких запрошувалися дітки з інвалідністю. дівчина помітила, наскільки їм важко дається пересування, як до них ставляться оточуючи. Наприклад, навіть незначна відмінність від інших змінює ставлення однолітків до такої дитини.

В США “Парад Надії” відбувається вже кілька років поспіль. Проведення конкурсу в Ужгороді – вже 20-й або навіть 30-й захід для особливих діток.

“Я почала займатися цим, коли навчалася в старших класах, збираючи кошти на дослідження щодо ракових захворювань. Я хотіла працювати з дітьми. Беручи участь в конкурсах краси, я помітила, що в мене піднялася самооцінка. Проте в конкурсі завжди є лише один переможець. Моя мета полягала в тому, щоб кожен відчув себе переможцем”, – поділилася Джена Сімс.

Дане бажання підштовхнуло місіс Сімс на проведення конкурс краси для дітей, хворих на рак. Це стало поєднанням здавалося б непоєднуваних речей: можливості подарувати шанс на життя та вийти на подіум. Останнє дуже змінює людину, оскільки це не просто проходження перед публікою, а спеціально підготовлений вихід: з макіяжем, манікюром, зачіскою та навіть справжнім інтерв’ю. Це має свій позитивний ефект: діти стають більш впевненими в собі, діляться враженнями з друзями та знайомими, а також пишуть листи організаторам з проханням приїхати та провести такий конкурс знову.

Вже заявлено 45 учасників та учасниць першого “Параду Надії” в Ужгороді. Проте ця кількість може бути більшої, т.я. до організаторів поступають звернення щодо залучення дітей загиблих учасників АТО.

Якщо захід буде успішним, то організатори планують зробити його проведення регулярним.

Вже за кілька годин “Парад Надії 2018” стартує в Ужгороді в приміщенні у Закарпатського академічного обласного театру ляльок “Бавка”.

Початок о 16:00.