Суспільство

В Ужгороді провели заходи, присвячені до Всесвітнього тижня грудного вигодовування

4 серпня, у сімейному клубі «Доброграй» відбулися заходи, присвячені до Всесвітнього тижня грудного вигодовування.

Батьки мали змогу поспілкуватися з дипломованими консультантами з ГВ Оксаною Лесько-Бабілею та Наталією Фельбабою. Матусі могли отримати відповіді на будь-які запитання від сертифікованого консультанта та педіатра.

Грудне молоко обов’язково повинно бути в раціоні малюка як мінімум перші шість місяців. Воно дає немовляти поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, містить антитіла, котрі допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія.

«Якщо мама не хоче годувати малюка – це її вибір. Жінка, котра годує грудними молоком, спить набагато більше, ніж та, яка використовує дитячі суміші. Це доведено дослідженнями. Коли штучне вигодовування, то треба вночі і прокинутися, і піти приготувати суміш. Грудне вигодовування не змушує маму сидіти в чотирьох стінах, адже можна будь-де швидко нагодувати. Ми можемо легко дитину «вбудувати» в своє життя,  – пояснює дипломований консультант з ГВ Оксана Лезько-Бабіля. – Якщо дитина вживає грудне молоко через пляшечку, то це значно краще, ніж суміші, але тоді ми втрачаємо деякі моменти близькості. Зціджування – велика і важка робота. Це і час, і гроші, адже молоковідсмоктувачі коштують багато. Стосовно відмови малюка від грудей у 5 місяців а то і раніше, то це не привід припиняти грудне вигодовування. Це сигнал того, щоб задуматися, що хотіла нам дитина цим сказати, виправити і знову продовжувати годування».

Грудне вигодовування є корисним і для матерів так як пов’язано з природним методом контролю над народжуваністю (98% захисту від небажаної вагітності в перші шість місяців після народження). Воно знижує ризик раку молочної залози  і яєчників, діабету ІІ типу і післяпологової депресії.

Карпатський оглядач