Культура Транскордонне співробітництво

В Ужгороді презентували українсько-словацький фільм “Межа” ФОТОРЕПОРТАЖ)

Закарпаття – унікальний край! Тут чудова природа, багато музеїв та замків, що розповідають про історію краю. А ще наша область межує з кількома державами, що створює як сприятливі умови для подорожей за кордон, так і для побудови контрабандистських схем.

До речі, останнє є доволі часте явище, що не могло залишитися не поміченим режисерами, які вирішили зняти фільм про це. Щоправда, поки що цей фільм не вийшов в український кінопрокат (це очікується лише 16 листопада цього року), але презентація фестивальної версії українсько-словацького фільму “Межа” вже відбулася. На ній побувала і журналістка “Карпатський Оглядач“.

Перед початком перегляду глядачі мали змогу поспілкуватися з творчою групою даного проекту, а саме: українським продюсером фільму Андрієм Єрмаком та акторами, серед яких є і ужгородці Римма Зюбіна та Володимир Геляс. До речі, проведення презентації в Ужгороді не випадкове, оскільки зйомки проходили як в Словаччині, так і на Закарпатті (всього було 40 локацій за 36 днів). Римма Зюбіна зазначила, що вперше грала роль жінки, яка живе в Ужгороді, та ще й роботи на знімальному майданчику почалися рік тому в день її народження.

Словацький актор Андрей Гриц, донька якого, Ванда Адамік-Грицова, – словацький продюсер стрічки, розповів, що його батько – родом із Берегова і у березні 1939 року змушений був втекти в сусідню країну. Він сказав фразу, яка має всі шанси стати крилатою: “Якщо вам не подобається фільм, то скажіть про це тихенько нам, а якщо подобається – розкажіть усім-усім“.

Глядачі мали змогу побачити фільм таким, яким його бачило журі Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах – з англійськими субтітрами та озвученням словацькою та українською мовою. До речі, на фестивалі ця стрічка отримала свою першу нагороду – “Кришталевий глобус” за найкращу режисерську роботу. 

На сьогоднішній день в Словаччині фільм “Межа” набрав вже понад триста тисяч переглядів.

На перегляд стрічки зібрлося багато глядачів, серед яких був і Генеральний консул Словацької Республіки Мірослав Мойжіта. Організатори влаштували приємні сюрпризи для глядачів, після перегляду фільму продовжилося спілкування з акторами, пані Римма запропонувала керівникам міської влади згодом обговорити майбутні культурницькі проекти в Ужгороді.