Суспільство

В Ужгороді презентували проект “Онлайн будинок юстиції” (ФОТО)

Cьогодні, 22 березня, в приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбулася презентація спільного проекту Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Ужгород.

Проект “Онлайн будинок юстиції, який запровадили в лютому цього року, увібрав сервіси, які Міністерство юстиції надає в електронному вигляді. Серед них: отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця. Також громадяни також можуть отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис.

43

На початку презентації начальник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Руслана Натуркач  розповіла про переваги даного сервісу. Зокрема вона наголосила, що витяги з державних реєстрів, які громадяни можуть отримати, не виходячи з дому, нічим не відрізняються від тих, що видають безпосередньо в Управлінні юстиції. Єдиний нюанс полягає в тому, що в такому разі на документі немає підпису та печатки, тому для подачі документів за межами України, краще звернутися одразу за паперовим варіантом.

41

Після короткого вступу присутні мали змогу ознайомитися з можливостями даного сервісу та самостійно спробувати отримати потрібну інформацію. Завідувач сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Любов Шарко провела короткий екскурс по сайту сервісу (http://online.minjust.gov.ua), зазначила перелік послуг, які надаються безкоштовно, а які необхідно оплачувати. Присутні також могли задати питання щодо додаткових можливостей сервісу. Необхідно зазначити, що багато хто вже встиг ним скористатися, оскільки, наприклад, для студентів юридичного факультету Ужгородського національного університету проводяться заняття, на яких їх вчать користуватися всіма розділами та оперативно отримувати інформацію, яка їм знадобиться в подальшій професійній діяльності.

42

На завершення головний спеціаліст Управління юстиції Владислав Товтин розповів про те, які ще новації вже запроваджені та яких варто чекати найближчим часом. Серед таких новацій можна відзначити створення бюро правової допомоги в районах, можливість оформити шлюб протягом 24-х годин та ін.

КарпатськийОглядач