Суспільство

В Ужгороді презентували проект «Екоініціатива «Остра»

Сьогодні, 11 липня, в Ужгородському прес-центрі відбулася презентація проекту «Екоініціатива «Остра» . Про заплановані заходи, а також про реальний стан справ, наявні проблеми та перспективи розвитку розповіли сільський голова Кам’яницької сільської ради Марія Коваль-Мазюта  й керівниця проекту, співзасновниця ГО «Щасливі діти» Людмила Сюзева.

«Мета проекту —  залучити громаду села Кам’яниця до захисту та збереження об’єкту природоохоронного фонду, який знаходиться на її території, вирішення екологічних проблем ландшафтного парку «Остра».  Ми хочемо згуртувати жителів села і підняти їхню соціальну свідомість та відповідальність. Протягом 2 місяців працюємо з дітками шляхом впровадження публічної школи, – розповідає під час прес-конференції керівниця проекту, співзасновниця ГО «Щасливі діти» Людмила Сюзева. – Участь у проекті бере 45 дітей – жителів села Кам’яниця віком від 7 до 12 років.  Ми вчимо дбати про довкілля та берегти природу. Попереду ще місяць  цікавих, пізнавальних, екопросвітницьких занять, майстер-класів та екологічний квест. Разом з дітьми ми створимо інформаційний буклет про ландшафтний заказник «Остра», який знаходиться на території Кам’яниці».

Заказник був створений у липні 2012 року для збереження унікального для України типу ландшафтів низкогір’я вулканічної гряди та як важливий вузол сполучення екомережі Ужгородського району з екомережею Словацької Республіки.

Проект реалізовується за підтримки  «Програми екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що впроваджується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно із Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Карпатський оглядач