Суспільство

В Ужгороді презентували проект «Голос жінки має силу»

Сьогодні, 18 червня, в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація проекту «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу».

Проект на Закарпатті стартує не вперше. Минулого року він був пілотним й охоплював 5 областей. У 2018-му ця кількість збільшилася до семи. Цьогоріч проект охоплює Харківську, Луганську, Дніпропетровську, Сумську, Чернівецьку, Запорізьку та Закарпатську області. Мета програми «Голос жінки має силу»  – створення платформи, де жінки можуть між собою обмінюватися думками та досвідом. Проект передбачений не тільки для ВПО, місцеві жінки і навіть чоловіки також можуть долучатися. «Голос жінки має силу» охоплює дві складові – правозахист та інформування.

«Грантових проектів до нашого краю надходить дуже мало. Зазвичай вони орієнтовані на ті регіони, де проживає більша кількість переселенців. Цей проект буде цікавим та розширеним, – ділиться Анжела Бабкіна, Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області. – Проблеми у ВПО не бувають простими, тільки складні. Наша мета – вселити надію до всіх людей, які би могли і мали захищати свої права. Ми будемо шукати приклади, котрі надихатимуть».

Триватиме програма до листопада. Протягом цього періоду організатори інформують, що хочуть у кожному регіоні знайти по декілька гучних справ, які стосуватимуться порушення прав ВПО. Під час дії програми «Голос жінки має силу» для всіх учасників будуть проводити майстер-класи з блогерства, школи-тренінги та низку інших заходів.

Серед основних проблем переселенців – це пошук житла, роботи та відсутність фінансової стабільності.

На Закарпатті офіційно зареєстровано 3 600 ВПО. Понад 1,5 тисячі проживає в Ужгороді.

Карпатський оглядач