Суспільство

В Ужгороді обговорили соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Сьогодні, 25 квітня, в прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг щодо медичного забезпечення та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Станом на 1 cічня 2018 року в області проживають майже 4 тисячі громадян, які мають статус постраждалих. З них 2057  – учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, 274 – інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС та 695 постраждалих дітей. Майже половина від загальної кількості ліквідаторів уже померли.

«В області основні пільги і компенсації постраждалим громадянам фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, на забезпечення яких у 2018 році передбачено 6 027,05 тис. грн., що на 1 120,046 тис. грн. менше ніж заявлена потреба», – наголосив під час брифінгу  директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Петрішка. Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації підготовлено та направлено лист за підписом голови ОДА Міністру соціальної політики України А. Реві про збільшення фінансування за вищевказаною програмою, відповідно до потреби.Під час прес-конференції йшлося і про позитивні зміни в законодавстві, зокрема збереження пільг, гарантованих державою чорнобильцям, у тому числі на проїзд та оплату комунальних послуг.

Карпатський оглядач