Суспільство

В Ужгороді обговорили важливі для України цілі сталого розвитку

Сьогодні, 16 травня, в Закарпатській обласній бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся круглий стіл “Екологічні проблеми Ужгорода та шляхи їх вирішення”. Модератором заходу виступила виконавчий директор громадської організації “Наше місто – рідний дім” Марина Сташина-Неймет.

«Проблематика сталого розвитку турбує всіх, особливо тих людей, які працюють в соціальній сфері, – наголосила під час виступу директор Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ганна Мелеганич. –  Захист навколишнього середовища – один з пріоритетів цілей сталого розвитку ООН. Проблема в Україні є з перекладом  цього поняття тому, що більшість не розуміє до кінця його змістове навантаження.  Цілі сталого розвитку – це взаємне узгодження екологічних, економічних та соціальних питань. ООН стала ініціатором й основним рушієм для того, щоб ця концепція не лише була сформульована, але й реалізовувалася. У їхній перспективі створення справедливого, багатого і прийнятного для життя світу».

Цілі сталого розвитку (ЦСР), яких на сьогодні дотримуються всі країни світу, встановлюють власні показники розвитку і включають 17 цілей і 169 конкретних завдань. Перелік ЦСР був офіційно затверджений на засіданнях Генеральної Асамблеї ООН в кінці вересня 2015 року.

Для України важливими цілями сталого розвитку є економічне зростання та гідна заробітна плата, сприяння сталому управлінню містами, а також мир та справедливість.

В обговоренні важливих тем  взяли участь представники міської та обласної рад, а також ГО. Під час круглого столу було порушено питання стосовно сміттєвих відходів, зміни клімату і т.п. Більше про це – в наступній публікації.

Карпатський оглядач