Суспільство

В Ужгороді навчали надавати першу долікарську допомогу

Цими вихідними закарпатських лікарів і студентів навчали основних моментів практичних навчань «Золота година для пацієнта», які проходили в Ужгороді за сприяння та підтримки міністерства Закордонних справ Угорщини.

Подібне навчання відбулося у Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Закарпатська є четвертою. В області навчили 119 осіб, які після курсів можуть реанімувати інших людей, а також підготували 12 інструкторів, що власне згодом проводитимуть навчання в краї. Едуард Горзов, один із 12 тренерів, розповів, що: «Курс розрахований на всі категорії населення. Навчання проводили за методикою «чотири кроки». Перший – це теорія, другий – закріплення практикою. На третьому кроці ті, котрих ми навчали, пояснювали наші дії, ми виконували вказівки. На четвертому всі самостійно без підказок пробували надавати долікарську допомогу. Структури, які навчали, приїхали з Івано-Франківщини та Львівщини. Самі курси для всіх бажаючих, тривало 4 години. Заняття для інструкторів вимагають більше часу».

Навчити якомога більше населення України надавати домедичну допомогу,  серцево-легеневу реанімацію та володіти автоматичним зовнішнім дефібрилятором –  основна мета співпраці угорських та українських медиків.

«Бригади Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги на 93% забезпечені дефібриляторами, з них 31% – автоматичні зовнішні, якими повинні вміти надавати допомогу не тільки лікарі-фельдшери, а також можуть навчитися й інші громадяни. Найчастіше зупинка серця стається в людини не  в лікарняному закладі, а за його межами. Якщо допомогу нададуть зразу, то в хворого є шанс відновити життя. Для того, що це стало можливим, повинна бути навчена людина, яка вміє робити серцево-легеневу реанімацію та володіє алгоритмом надання першої домедичної допомоги»,  – наголосила в коментарі заступниця директора Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги Анжела Бакі.

При раптовій зупинці кровообігу, людина має шанс на виживання, якщо у перші  5 хвилин хтось почне надавати професійну невідкладну допомогу.

В Угорщині навичками надання такої допомоги володіють близько 80-85 % населення.  Автоматичні зовнішні дефібрилятори знаходяться у великих торгівельних центрах та інших місцях масового скупчення людей.

Карпатський оглядач