Культура Суспільство

В Ужгороді молодь «кавілювала» з Андрієм Любкою

26 березня, в Ужгороді на «Цікавий кавіль» завітав поет, перекладач та есеїст Андрій Любка.

Організатором проекту є ФРІ. Вони майже щотижня запрошують на зустріч цікавих та успішних людей Закарпаття, показують їхні історії успіху та випитують про перші починання на творчому шляху.

Гостем цього вечора став Андрій Любка. У форматі інтерв’ю-дискусій слухачі задавали питання письменнику.

До речі, на зустрічі були присутні й гості з Маріуполя – студенти МДУ, котрі приїхали в Ужгород за обміном і живуть тут більше тижня.

Розпочався «Цікавий кавіль» з історії Андрія Любки про створення своїх перших віршів, роздумів про важливість систематичної праці, а також про пошук джерел натхнення.

Свій перший літературний текст Андрій Любка написав у 3 класі. Це була довга казка. Пізніше поет завжди намагався щось писати, згодом, як зазначив письменник, виникла потреба частіше творити. Вірші, які увійшли до книжок, Андрій Любка почав писати з 16 років.

«Вагання – це підтвердження того, що ти все робиш правильно, – стверджує поет, перекладач, есеїст Андрій Любка. – Поету байдуже в якій країні жити. Головне, щоб була свобода слова. Легше творити у країні бідній, коли ти стикаєшся з великою кількістю проблем. Загострюється почуття реальності. Поет має страждати. І це справді так».

Під час зустрічі слухачі активно задавали питання письменнику. Їх цікавило багато: ідея наступного роману, проживання письменника в Польщі, а також окремі факти зі студентських років та історія публікації першої збірки. На завершення вечора Андрій Любка прочитав один із улюблених для читачів вірш «Ти прокинешся зранку і скажеш».

Карпатський оглядач