Культура

В Ужгороді з’явилася нова алея сакур (ФОТО)

Японія – це дивовижна країна, яка славиться величезною кількістю традицій, кожна з яких сягає своїм корінням глибини віків.

Чверть століття – саме стільки часу тривають дипломатичні відносини між Україною та Японією. 2017-й рік є особливим, адже це Рік Японії в Україні. З цієї нагоди Посольство Японії в Україні започаткувало акцію, у рамках якої у багатьох містах нашої країни висадять понад 2 тисячі сакур – символу Японії.

Сьогодні в обласному центрі Закарпаття на проспекті Свободи заступник глави місії, міністр-радник Посольства Японії в Україні Мічіо Харада, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, заступник міського голови Олександр Білак та керуючий справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара висадили перші 10 сакур із 30-ти, які Посольство Японії подарувало нашому місту. Решту 20 висадять восени.

Пан Мічіо Харада вперше прибув до Ужгорода. Він відзначив, що надзвичайно вражений містом і сакурами, що ростуть тут.

“Сакури, які ми привезли в Україну, дуже схожі на ті, які ми бачимо в Японії”, – поділився враженнями дипломат. – “Ужгородці мають бути дуже щасливі, що в них такі чудові сакури. Я тепер відчуваю себе набагато ближче до Ужгорода, хоча вперше тут, хочу приїхати до вашого чудового міста знову. Якщо вийде – наступного року. І взагалі, хотів би приїхати до Ужгорода і через 10, і через 20 років, щоб із паном мером попити саке під чудовим цвітом японської сакури, а саме така традиція є в Японії”.

Крім того, два десятки сакур посадили і на Православній набережній біля пам’ятника загиблим при виконанні своїх обов’язків працівникам внутрішніх справ. Із задоволенням долучилися до висадження дерев і школярі Ужгородської ЗОШ №11, які саме проходили повз алею. На згадку зробили і фото з японським дипломатом.

“Сьогоднішня подія ще раз підкреслює хороші, дружні стосунки України з Японією. Радий, що уряд Японії зробив такий подарунок Україні й Ужгороду зокрема. Учора ми з паном Мічіо Харада мали можливість погуляти нашим містом – вулицями Довженка, Ракоці, Бращайків. Приємно було почути від гостя, що більше ніде в Україні він такої краси не бачив. Звісно, ми і в майбутньому висаджуватимемо сакури в нашому місті, продовжувати цю чудову традицію, лише цьогоріч плануємо висадити кілька сотень сакур, але це буде вже восени. Також я розповів пану Мічіо Харада про партнерські стосунки Ужгорода з 19 містами-побратимами на різних континентах і запропонував допомогти нам знайти таких же друзів у Японії, що сприяло б зближенню наших народів”, – сказав міський голова Богдан Андріїв.