Без рубрики Суспільство

В Ужгороді збільшиться якість і кількість дитячих майданчиків

Цьогоріч місцева влада взялася за покращення здоров’я населення та підвищення фізичної підготовки усіх вікових категорій. Визначили 18 адрес для будівництва, реконструкції та капітального ремонту дитячих та спортивних майданчиків.

Один із таких майданчиків буде розташований на проспекті Свободи, 20. Для цього об’єкта виділили близько 265 тис грн. Майданчик встановлять зі штучним покриттям за рахунок обласної регіональної Програми «Спортивний майданчик» від обласного Управління молоді та спорту.

Ще важливим для Ужгорода стане будівництво на території Ротарі-парку дитячого майданчика для малят з обмеженими можливостями. Ідея такого масштабного проекту виникла від ГО «Міс Закарпаття».  На цьому дитячому майданчику зможуть гратися не тільки дітки з обмеженими можливостями, а й звичайні діти. Громадська організація «Міс Закарпаття» уже зібрала більшу частину суми. Міська рада допоможе у реалізації проекту і буде співфінансувати незначну частину робіт.

Жителі міста подали багато проектів, які стосуються будівництва та реконструкції дитячих майданчиків,  у рамках громадського бюджету.

«Із попередньою реалізацією були проблеми з виділенням коштів, тому що такого проекту фінансування громадського бюджету не було закладено в міський бюджет на цей рік, – розповідає заступник міського голови Олександр Білак. – Реалізація цих проектів трішки затягнулася, оскільки фінансування виділяється за підтримки різних програм. Зараз буде кардинально змінено роботу по громадському бюджету. Будуть проекти, які матимуть значення для всього міста».

В Ужгороді інвентаризовано і паспортизовано близько 130 дитячих спортивних майданчиків. Більшість із них уже прийняті на баланс департаменту міського господарства. Інвентаризовано і паспортизовано, по-перше,  для того, щоб на їхньому місці нічого не почали будувати. А по-друге, щоб видіти реальні потреби житлових районів, визначити, чого на майданчиках не вистачає. Десь може бракувати лавок, а десь – пісочниці тощо. Із тих 130 майданчиків деякі є новими, котрі поставили коштами забудовників біля новобудов. Вони ремонту не потребують.

Карпатський оглядач