Суспільство

В Ужгороді за жовтень зафіксовано підвищений рівень забрудненості повітря 

В Ужгороді за жовтень зафіксовано підвищений рівень забрудненості повітря.

«У нас постійно найбільше забруднення від формальдегіду. 2,5 рази рівень вищий за добовий показник. У 2017-му році у рейтингу міст України ми посідаємо 15 місце. Найбільший вплив на забруднення атмосферного повітря має транспорт. Значний внесок і від промислових підприємств», – коментує начальник лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Марія Федорішко. – Найгірший стан забруднення повітря був у 2011 році, коли Ужгород зайняв друге місце після Маріуполя. З 2012 показники  стану атмосферного повітря значно покращилися. Не можуть бути всюди однакові показники забруднення повітря в Ужгороді. Усе залежить від віддаленості автомагістралей, промислових підприємств. Існує таке поняття як вітрова тінь – коли немає вітру, всі шкідливі домішки осідають внизу, не виносяться на верх».

У 2011 році найбруднішим виявився район Корятовича, причина – значний рух транспорту, неорганізованість автостоянок. Східна частина Ужгорода була більше забрудненою.

Зниження забруднення атмосферного повітря, як зазначає Марія Федорішко, можливе з модернізацією та поступовим перенесенням промислових підприємств, що є джерелами викиду формальдегіду, за межі міста із дотриманням санітарно – захисної зони. Важливо також визначати оцінку впливу на навколишнє природне середовище на стадії проектування чи перепрофілювання підприємств, що дасть змогу запобігти конфліктам інтересів інвесторів та місцевих громад. Планування розміщення офісів та магазинів повинно проводитись таким чином, щоб не загромаджувати старий центр міста неорганізованими автомобільними стоянками. Важливо також перепланувати транспортне навантаження на вулиці міста. Щодо рухомого транспорту – обладнати двигуни внутрішнього згорання автотранспорту каталізаторами доспалювання продуктів згорання палива. Необхідне також встановлення фільтрів для очищення викидів формальдегіду в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Карпатський оглядач